SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 5 grudnia 2016

W poniedziałek, 5 grudnia 2016 roku w Katowicach rozpoczęło się wielkie odliczanie czasu pozostającego do startu przyszłorocznych CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce. Z tej okazji na Placu Kwiatowym uruchomiony został specjalny zegar.

W poniedziałek, 5 grudnia 2016 roku  w Katowicach rozpoczęło się wielkie odliczanie czasu pozostającego do startu przyszłorocznych CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn w Polsce. Z tej okazji na Placu Kwiatowym uruchomiony został specjalny zegar.

Nim to nastąpiło, w Szopienicach odbyły się zajęcia… praktyczne z siatkówki z udziałem dzieci i młodzieży z katowickich szkół. W roli przewodników wprowadzających w świat sportu, siatkówki wystąpili – oficjalnie mianowani podczas imprezy – Ambasadorowie EUROVOLLEY POLAND 2017 w Katowicach: Anna Guzik – aktorka, Waldemar Wspaniały – były trener reprezentacji Polski i szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Piotr Gruszka, Marcin Prus, Sebastian Świderski – byli reprezentanci Polski. Wszyscy oni świetnie bawili się z młodymi adeptami siatkówki, ucząc jednocześnie, że sport to wspaniała przygoda. Satysfakcji nie ukrywał Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice – To bardzo budujące, że Katowice mają takich wspaniałych kibiców, nawet wśród najmłodszych naszych mieszkańców i tak znakomitych ambasadorów mistrzostw Europy. To będzie piękne wydarzenie sportowe w katowickim Spodku, które jest mekką siatkówki.

W zabawie z dziećmi uczestniczył też Andrzej Wrona, który dwa lata temu – we wspomnianym katowickim Spodku wraz z kolegami zdobył mistrzostwo świata. W ramach „Spotkania z mistrzem” musiał odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, z którymi radził sobie… po mistrzowsku: – Dlaczego gra pan w siatkówkę? – pyta rezolutnie maleńka dziewczynka. – W szkole grałem w „nogę”, ale jak zacząłem rosnąć, to te długie nogi zaczęły mi się plątać i musiałem przestawić się na siatkówkę – odpowiedział mistrz świata, wywołując gromki śmiech i brawa. Ambasadorowie także nie byli oszczędzani. Dzielnie wyjaśniali nawet w najbardziej trudne i zaskakujące kwestie, a jak już nie dawali rady to odsyłali do książki Marcina Prusa „Mistrzem być”, gdzie są wszelkie recepty na… nie tylko sportowy sukces.

Kulminacja siatkarskiego poniedziałku w Katowicach było uruchomienie na Palcu Kwiatowym specjalnego zegara odliczającego czas pozostający do rozpoczęcia EUROVOLLEY POLAND 2017.

W imieniu gospodarzy – gości i mieszkańców stolicy Górnego Śląska powitał Marcin Krupa – Prezydent Miasta-Gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017. – Mieszkańcy Katowic nie raz dowiedli, że są wspaniałymi kibicami. Od niedawna za sprawą GKS-u Katowice mogą regularnie oglądać siatkówkę na najwyższym poziomie. Na przełomie sierpnia i września czeka ich kolejna siatkarska uczta w Spodku – mistrzostwa Starego Kontynentu.  Z kolei Paweł Papke – Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej żałował, że on jak i Piotr Gruszka, Marcin Prus i Sebastian Świderski nie będą już mogli zagrać w katowickim Spodku. Życzył tego Andrzejowi Wronie. – Nie raz miałem zaszczyt grać w tej cudownej hali i wiem, że ma ona magiczną moc. Tę magiczną moc potwierdził finał mistrzostw świata sprzed dwu lat. To tu w stolicy Górnego Śląska polscy siatkarze stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw globu. Jestem przekonany, że Katowice podczas mistrzostw Starego Kontynentu po raz kolejny dowiodą, że są miastem nowoczesnym, otwartym a jego mieszkańcy są gościnni i serdeczni.

Uroczyste uruchomienie zegara poprzedził siatkarski św. Mikołaj. Mieszkańcom Katowic upominki rozdawali między innymi katowiccy ambasadorowie EUROVOLLEY POLAND 2017. Najcenniejsze były piłki a szczególnie jedna – oznaczona napisem „EUROVOLLEY POLAND 2017”. Złapała ją  chyba (nie)przypadkowo pani, która na wieść, że ta piłka, to także bilety na wszystkie mecze mistrzostw w Spodku powiedziała: – Miała tu być ze mną córka, ale ma teraz trening… siatkarski. Ale się dziecko ucieszy na taki prezent od świętego Mikołaja. Obiecuję, że będziemy na wszystkich meczach. To dla nas wielka przyjemność.

Finałem siatkarskiego święta w Katowicach było uruchomienie specjalnego zegara odmierzającego czas do EUROVOLLEY POLAND 2017 – pozostały 262 dni.

W Katowicach odbędzie się I i II faza CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. 1. Faza rozpocznie 24 sierpnia 2017. Zagrają w niej Francja, Belgia, Holandia i Turcja.