SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 23 listopada 2013

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie jest areną XI Memoriału wybitnego reprezentanta Polski, mistrza świata i olimpijskiego – Wiesława Gawłowskiego.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie jest areną XI Memoriału wybitnego reprezentanta Polski, mistrza świata i olimpijskiego – Wiesława Gawłowskiego.

W rywalizacji bierze udział 16 drużyn podzielonych na 4 grupy.

GRUPA A

(rano, od 9.00)

1. Bobry Piaseczno - MUKS Krótka
2. AON Rembertów - UKS Budowlani Góra Kalwaria
3. Bobry Piaseczno - UKS Budowlani Góra Kalwaria
4. AON Rembertów - MUKS Krótka
5. UKS Budowlani Góra Kalwaria - MUKS Krótka
6. Bobry Piaseczno - AON Rembertów

GRUPA B

(rano, od 9.00)

1. Wilanów Warszawa Seniors - SPS Konstancin Jeziorna
2. Plaża - Jurne Młokosy
3. Wilanów Warszawa Seniors - Jurne Młokosy
4. Plaża - SPS Konstancin Jeziorna
5. Jurne Młokosy - SPS Konstancin Jeziorna
6. Wilanów Warszawa Seniors - Plaża

GRUPA C

(po oficjalnym otwarciu, ok.14.30)

1. KS Mogielanka Mogielnica - Volley Club
2. Wilanów Warszawa Juniors - AS BRO Świder
3. KS Mogielanka Mogielnica - AS BRO Świder
4. Wilanów Warszawa Juniors - Volley Club
5. AS BRO Świder - Volley Club
6. KS Mogielanka Mogielnica - Wilanów Warszawa Juniors

GRUPA D

(po oficjalnym otwarciu, ok.14.30)

1. Plażowicze - AZS Gocław
2. Wkrótce - Tytan
3. Plażowicze - Tytan
4. Wkrótce - AZS Gocław
5. Tytan - AZS Gocław
6. Plażowicze - Wkrótce

Turniej rozgrywane jest w sobotę i niedzielę a występujące w nim drużyny to amatorzy, choć w ich składach można dostrzec wiele znanych nazwisk i postaci. Memoriał Wiesława Gawłowskiego to cykliczna impreza, która skupia zespoły siatkarskie głównie z południowych rejonów Warszawy i podwarszawskich miejscowości, a ostatnio coraz częściej także z innych dzielnic i miast. Celem imprezy jest przede wszystkim uczczenie pamięci Wiesława Gawłowskiego, wielkiego sportowca i olimpijczyka, popularyzacja siatkówki, a także integracja środowiska lokalnego. To właśnie założona przez Patrona amatorska sekcja siatkówki Bobry Piaseczno jest organizatorem imprezy. Pierwszego dnia grupy walczą systemem każdy z każdym. Zwycięzcy i ekipy z drugich miejsc przechodzą dalej tworząc ponownie dwie czterozespołowe grupy. I ponownie – w niedzielę – mecze rozgrywane są każdy z każdym. Następnie ekipy z drugich miejsc walczą w finale B o trzecie miejsce, a zwycięzcy – w finale A o pierwsze. Uroczyste otwarcie imprezy przewidziane jest na sobotę, 23 listopada o 14.00.

Wiesław Gawłowski urodził się 19 maja 1950 roku w Tomaszowie Mazowiecki, gdzie rozpoczął karierę w miejscowej Lechii. Potem występował w stołecznym AZS AWF, Płomieniu Milowice oraz włoskich Vianello Pescara oraz Pallavolo Pinetese. W tym ostatnim klubie rozpoczął także pracę trenerską. Trzykrotnie występował w turniejach olimpijskich (Monachium 1972, Montreal 1976, Moskwa 1980).

Wiesław Gawłowski w biało-czerwonych barwach zdobył mistrzostwa świata i olimpijskie, trzy wicemistrzostwa Europy. Z Płomieniem Milowice wywalczył Puchar Europy i dwa mistrzostwa kraju. Trzykrotnie był wicemistrzem Polski i tyleż razy brązowym medalistą.

W roku 1979 uznany został przez Przegląd Sportowy najlepszym siatkarzem Polski.

Szczegóły Memoriału na www.memorialgawlowskiego.pl

Podczas listopadowego posiedzenia Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej na wniosek Waldemara Wspaniałego, szefa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jednogłośnie przyjęło uchwalę o nadaniu corocznym Turniejom Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych imienia Wiesława Gawłowskiego. Turnieje Talentów są cyklem rozgrywek uczennic i uczniów ze szkół S.O.S. prowadzonych dla wszystkich poziomów nauczania w szkołach gimnazjalnych i licealnych. W turniejach wojewódzkich wyłaniana jest kadra na turnieje regionalne a ukoronowaniem tych rozgrywek jest finałowy Turniej Talentów, w którym uczestniczą reprezentacje 4 regionów. Tegoroczny turniej finałowy rozegrano w nowoczesnej hali w Częstochowie. Do organizacji finałowych rozgrywek w przyszłym roku aspiruje Wałbrzych z nowym kompleksem sportowo-rekreacyjnym.