SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

19 listopada 2016

W sobotę na rzeszowskim cmentarzu Pobitno pożegnaliśmy Wiesława Radomskiego byłego znakomitego Reprezentanta Polski, trenera, oddanego działacza.

W sobotę na rzeszowskim cmentarzu Pobitno pożegnaliśmy Wiesława Radomskiego byłego znakomitego Reprezentanta Polski, trenera, oddanego działacza.

W ostatniej drodze Zmarłemu towarzyszyli rodzina, przyjaciele, koledzy z boiska, przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Resovii Rzeszów, władz samorządowych Rzeszowa i innych miejscowości Podkarpacia

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Zmarłergo pożegnał Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS który powiedział między innymi – Wiesław Radomski mimo trapiącej go od wielu lat choroby był człowiekiem bardzo radosnym i pogodnym. Tą radością nas inspirował i sprawiał, że byliśmy pełni optymizmu. To nie kurtuazja, ale fakt – będzie nam Wiesława brakować.  W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej pragnę pożegnać i złożyć hołd Wiesławowi – znakomitemu reprezentantowi Polski, trenerowi, wychowawcy wielu pokoleń siatkarzy, dobremu człowiekowi.

W imieniu Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej słowo pożegnalne wygłosił Robert Dworak, Prezes PWZPS, który podkreślił ogromne zasługi dla polskiej i podkarpackiej siatkówki.

Wiesław Radomski zmarł 13 listopada w wieku 67 lat.

Wiesław Radomski był znakomitym polskim siatkarzem, uznanym trenerem i cenionym działaczem. Był mistrzem i reprezentantem Polski. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku trenerskim. Występował w Reprezentacjach Polski Juniorów i Seniorów. W 1969 r. uczestniczył w Pucharze Świata w Lipsku. Jego pierwszym klubem był Start Częstochowa (1964), po maturze został zawodnikiem Anilany Łódź. W 1970 roku został zawodnikiem CWKS Resovia. Z klubem tym osiągnął największe sukcesy – w latach 1971, 1972, 1974, 1975 czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski, a w roku 1973 tytuł Wicemistrza Polski i II miejsce w Klubowym Pucharze Europy w Antwerpii. W 1975 roku zdobył Puchar Polski. W latach 1971-1975 drużyna Resovii, w której grał Wiesław Radomski, była jedną z najlepszych drużyn w Europie, grając widowiskową kombinacyjną grę, tak zwaną podwójną krótką. W 1979 roku Wiesław Radomski z powodu poważnej choroby zmuszony był do zakończenia prężnie rozwijającej się kariery sportowej, jednakże nie rozstał się z siatkówką – rozpoczął pracę trenerską. W latach 1980-1985, pracował z młodzieżowymi drużynami Resovii, szkoląc i przekazując młodym zawodnikom nie tylko swoją wiedzę i bezcenne doświadczenie, ale również zwracając uwagę na aspekt wychowawczy i moralny. W latach 1987-1988, był II trenerem seniorskiego zespołu Resovii, który dwukrotnie zdobył brązowe medale Mistrzostw Polski.

W latach 1990-1994, pełnił społeczną funkcję Przewodniczącego Wydziału Szkolenia Rzeszowskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej (ROZPS). W 1998r. został wybrany Prezesem ROZPS, który po reformie administracyjnej z 1999r., został przekształcony

w Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej (PWZPS). Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez pięć kadencji – do kwietnia 2016 roku.

Był organizatorem wielu imprez siatkarskich o zasięgu wojewódzkim – zarówno seniorskich, jak i młodzieżowych. Brał czynny udział w spotkaniach z klubami sportowymi, uczestniczył

w kursokonferencjach szkoleniowych, jeździł na zawody siatkarskie, wspomagając turnieje rozgrywane w wielu miastach województwa podkarpackiego. Dbał o promocję i popularyzację siatkówki na Podkarpaciu.

Od 2001 do 2012r. był członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS), pełniąc w nim odpowiedzialne funkcje.

W kadencji 2004-2008, pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej,

a w latach 2008-2012, był Wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nadzorował funkcjonowanie Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Sosnowcu.

Docenieniem i uhonorowaniem wybitnych osiągnięć sportowych, całokształtu pełnej trudu i zaangażowania działalności społecznej i sportowej na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki siatkowej było uhonorowanie Wiesława Radomskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, którego niestety nie zdążył odebrać.

Cześć Jego Pamięci!