SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 7 sierpnia 2013

W Kielnarowej, miejscowości pięknie położonej u stóp Rzeszowa zakończył się siatkarski kamp dla dziewcząt uczestniczących w Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W Kielnarowej, pięknej miejscowości położonej u stóp Rzeszowa zakończył się siatkarski kamp dla dziewcząt uczestniczących w Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

 

W trwającym dwanaście dni kampie wzięła udział setka siatkarek z całej Polski – 80 gimnazjalistek i 20 licealistek. Uczestniczki  kampu wyłonione zostały podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Talentów S.O.S., który odbył się w czerwcu w Częstochowie.

Zajęcia sportowe odbywały się dwa razy dziennie a cały proces szkoleniowy podzielony został na trzy mikrocykle.  Treningi siatkarskie pod kierownictwem  szefa szkolenia S.O.S. Zbigniewa Krzyżanowskiego prowadzili między innymi Krzysztof Felczak, Adam Kowalski, Adam Nowik, Wiesław Popik i Grzegorz Wagner. Odbywały się także zajęcia specjalistyczne – z zakresu treningu funkcjonalnego, które prowadziła Urszula Biernat, z przygotowania siłowego, które realizował Przemysław Rosiński oraz związane z rozgrzewką – autorstwa Andrzeja Zahorskiego.  Odbyło się także spotkanie z dietetyczką poświęcone zasadom zdrowego odżywiania. Upalna pogoda sprawiła, że dziewczęta bardzo chętnie korzystały z wyjazdów na basen a wieczorami przekonywały podczas konkursów karaoke, że są bardzo uzdolnione wokalnie.

Podczas kursu sędziowskiego prowadzonego przez znakomitych arbitrów – Annę Niedbał i Roberta Dworaka młode siatkarki zaskoczyły prowadzących zajęcia bardzo gruntowną znajomością przepisów siatkarskich.

Ogromnym przeżyciem dla uczestniczek kampu była wizyta Reprezentanta Polski, Krzysztofa Ignaczaka. Dziewczęta wykazały się również talentami dzennikarskimi.  Zadały Krzysztofowi Ignaczakowi wiele dociekliwych pytań dotyczących nie tylko jego osoby, ale niemal wszystkich jego kolegów z kadry i klubu.

Kamp dziewcząt był drugim obozem w Kielnarowej zorganizowanym w ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.  W poprzednim wzięli udział chłopcy.

Po wakacjach młodzi adepci siatkówki będą kontynuować sportową edukację w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, których w roku szkolnym 2013/2014 będzie o 8 więcej – czyli 136. Programem S.O.S objętych zostanie niemal 4,5 tysiąca dziewcząt i chłopców.