SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 5 lutego 2023

Beach Pro Tour Elite16 - Doha:  Łosiak i Bryl zagrają o brąz

Mistrzowie Europy David Ahman i Jonatan Hellvig zatrzymali zwycięską passę Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, pokonując naszą parę w półfinałowym starciu 2:0 (21:16, 21:18). Polacy już o 17:00 będą walczyć o brązowy medal Beach Pro Tour Elite16 - Doha z włoskim duetem Ranghieri/Carambula.

Półfinałowe spotkanie Polaków i Szwedów było pierwszym oficjalnym meczem rozegranym między tymi parami. Młodzi Skandynawowie, którzy w sierpniu zdobyli mistrzostwo kontynentu, są jedną z rewelacji ostatnich miesięcy, charakteryzują się szalenie szybką grą i świetną pracą w obronie. Od początku spotkania obie strony z pełną determinacją walczyły o każdy punkt. Jednak nietypowy styl gry Ahmanna i Hellviga sprawiał wiele kłopotów Brylowi i Łosiakowi. Szwedzi dużo szkody wyrządzili Polakom atakami z drugiej piłki, na dodatek świetnie spisywali się w obronie, wypracowując sobie przewagę na 13:11, a następnie zwiększając ją do czterech punktów (18:14) i spokojnie zamykając set 21:16 swoim popisowym zagraniem. 

Drugi set miał być nowym rozdaniem, dobry serwis Łosiaka i pierwszy punktowy blok w meczu Bryla dały naszej parze prowadzenie 2:0 i napawały optymizmem. Jednak Szwedzi szybko narzucili z powrotem swoją szaleńczą grę. Skutecznie blokując Biało-Czerwonych, odskoczyli na 9:4. Michał Bryl i Bartosz Łosiak nie mogli wstrzelić się z zagrywką ani znaleźć odpowiedzi na kapitalne zagrania Ahmanna i Hellviga, którzy utrzymywali wysokie prowadzenie. Polacy nie składali broni i od stanu 19:13 wygrali cztery akcje z rzędu (19:17), jednak to nie wystarczyło. Ostatecznie Szwedzi zamknęli spotkanie, wykorzystując drugą piłkę meczową przy wyniku 21:18. Biało-Czerwoni za niespełna dwie godziny wrócą na boisko, aby zagrać o brąz.

23689e

W drugim półfinale mistrzowie świata oraz liderzy światowego rankingu Anders Mol i Christian Sorum potrzebowali trzech setów, aby pokonać Alexa Ranghieri i Adriana Carambulę, to właśnie z Włochami Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają o trzecie miejsce otwierającego sezon 2023 turnieju Beach Pro Tour Elite16 - Doha. Początek meczu o 17:00.

Również rywalizacja kobiet została zdominowana przez europejskie zespoły. W meczu o brąz australijski duet Clancy/Mariafe zagra z Łotyszkami Anastasiją i Tiną, a w wielkim finale zobaczymy holendersko-szwajcarski pojedynek - Stam/Schoon vs. Brunner/Huberli. Medalowe mecze pań będzie można obejrzeć na Polsat Sport Premium 1.

Wyniki półfinałów
Mol/Sorum - Ranghieri/Carambula 2:1 (21:16, 18:21, 15:12)
Ahman/Hellvig - Łosiak/Bryl 0:2 (21:16, 21:18)

Program meczów medalowych Beach Pro Tour Elite16 - Doha
16:00 Mecz o brąz (K) Clancy/Mariafe - Anastasija/Tina (Polsat Sport Premium 1)
17:00 Mecz o brąz (M) Łosiak/Bryl - Ranghieri/Carambula (Polsat Sport Fight*)
18:00 Mecz o złoto (K) Stam/Schoon - Brunner/Huberli (Polsat Sport Premium 1)
19:00 Mecz o złoto (M) Mol/Sorum - Ahman/Hellvig (Polsat Sport News)

Więcej informacji można znaleźć na stronie turnieju.

* Możliwa zmiana kanału.