SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 1 lutego 2023

Startuje Beach Pro Tour Elite16 - Doha (aktualizacja)

Emocje jeszcze dobrze nie opadły po występach Michała Bryla i Bartosz Łosiaka w Beach Pro Tour Finals w Doha, gdzie w niedzielę wywalczyli srebrne medale, a już jutro – również w stolicy Kataru – rozpocznie się kolejny turniej.

Turniej Beach Pro Tour Finals rozgrywany w minionym tygodniu był zwieńczeniem ubiegłorocznych zmagań. W gronie dziesięciu najlepszych drużyn poprzedniego sezonu Michał Bryl i Bartosz Łosiak imponowali swoją grą i wygrali pięć z sześciu spotkań, zdobywając tym samym srebrne medale. Lepsi od Polaków byli jedynie liderzy światowego rankingu – Anders Mol i Christian Sorum.

Teraz nadszedł czas na oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu Beach Pro Tour, przedolimpijskiego, którego stawką są nie tylko medale poszczególnych imprez, ale i niezwykle ważne punkty do rankingu olimpijskiego. Rozgrywany w Doha turniej Elite 16 rozpocznie się już jutro (2 lutego) i potrwa do niedzieli (5 lutego), kiedy poznamy medalistów i medalistki. W turniejach rangi Elite 16 gwarantowane prawo startu przysługuje 12 najwyżej sklasyfikowanym duetom, cztery drużyny zostają wyłonione w ramach eliminacje, które odbywają się w przededniu fazy głównej turnieju, czyli dzisiaj. W związku z tym w Doha Polskę reprezentować będzie ponownie tylko nasza najlepsza para Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy sklasyfikowani są obecnie na 5. miejscu w światowym rankingu.

Biało-Czerwoni trafili do grupy B, w której początkowo mieli zmierzyć z dwoma zespołami, które uczestniczyły w ubiegłym tygodniu w finałowym turnieju – wicemistrzami świata brazylijskim duetem Vitor Felipe/Renato i włoskim Nicolai/Cottafava. Ostatecznie na skutek roszad, doszło do modyfikacji grup i miejsce Włochów zajął niemiecki zespół Ehlers/Wickler. Dołączył do nich jeszcze jeden zespół z eliminacji - również brazylijski duet Saymon/Vinicius.To właśnie z nimi Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają na początek – spotkanie zaplanowano na czwartek na godzinę 10:00 czasu polskiego. Dwa kolejne mecze Polacy rozegrają w piątek (12:20 i 15:40).

– Chcemy kontynuować dobrą grę, którą pokazaliśmy w turnieju finałowym, a reszta powinna się ułożyć. [...] Na pewno nie będzie lekko. Grupę mamy ciężką, ale będziemy walczyć o swoje – mówił w wywiadzie Bartosz Łosiak, który w turnieju finałowym był najlepiej serwującym zawodnikiem.

Startuje Beach Pro Tour Elite16 - Doha

Transmisje z meczów Michała Bryla i Bartosza Łosiaka na antenach Polsat Sport.

Program Beach Pro Tour Elite 16 - Doha
Czwartek (2 lutego)
10:00 Łosiak/Bryl - Saymon/Vinicius (Polsat Sport Extra)
Piątek (3 lutego)
12:20 Vitor Felipe/Renato - Łosiak/Bryl (Polsat Sport Extra)
15:40 Łosiak/Bryl - Ehlers/Wickler (Polsat Sport Extra)
Sobota (4 lutego)
Runda 12
Ćwierćfinały
Niedziela (5 lutego)
Półfinały
Mecze medalowe

Więcej informacji można znaleźć na stronie turnieju.