SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Glinka Academy, 18 czerwca 2021

Ponad 150 dzieci powalczy o Puchar Małgorzaty Glinki

Ponad 150 dziewczynek i chłopców będzie walczyło w najbliższą sobotę w Lęborku o Puchar Małgorzaty Glinki. W trakcie 2021 roku w turniejach weźmie udział ponad 3000 młodych siatkarek i siatkarzy.

To nie koniec wielkich emocji siatkarskich w czerwcu. Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Lęborku dziewiąty Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w kategorii dwójek dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpi po 18 drużyn w każdej kategorii wiekowej. Na parkiecie będziemy mogli zobaczyć wielu finalistów tegorocznego finału ogólnopolskiego rozgrywek „Kinder Joy of Moving” .

Bardzo się cieszymy, że możemy zagrać, bo przez pandemię wiele rzeczy wcale nie było prostych – mówi Marcin Dawidowski, trener SPS Lębork, organizator sobotniego turnieju. – Spodziewam się ciekawej walki i wysokiego poziomu, a już teraz powoli przymierzamy się do jubileuszu w następnym sezonie, bo będzie to dla nas spore wydarzenie, gdyż spotkamy się już po raz dziesiąty – mówi Małgorzata Glinka-Mogentale.

Fundacja Małgorzaty Glinki w 2021 roku nie zwalnia tempa. Zaplanowała łącznie szesnaście turniejów, w których pokazać swe umiejętności mogą dzieci i młodzież z całej Polski. Do końca 2021 roku rozgranych będzie jeszcze 6 turniejów, m.in. w Turku, Starogardzie Gdańskim, Wałczu czy Tomaszowie Mazowieckim (łącznie w naszych turniejach udział weźmie prawie 3000 dzieci).

– Zawsze jestem bardzo radosna, gdy widzę uśmiechnięte dzieci, które bawią się sportem, cieszą ruchem i przy okazji rywalizują – podkreśla dwukrotna mistrzyni Europy, która dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz władz samorządowych i partnerów Akademii, w 2021 roku przeprowadzi łącznie szesnaście takich ogólnopolskich zawodów. – To nasz ostatni turniej przed wakacjami, później przygotowaliśmy dla dzieciaków obozy sportowe, a od września wracamy do rywalizacji turniejowej w Polsce – dodaje.

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52