SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk, fot. Jarosław Prus, 28 maja 2017

O złoty medal MP kadetek: LTS Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 3:2

LTS Legionovia Legionowo pokonała KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (19:25, 27:25, 19:25, 25:16, 15:13) w finałowym meczu mistrzostw Polski kadetek, które od środy rozgrywane są w Słupsku. Brązowy medal zdobyła Muszyna Proxima Kraków po zwycięstwie nad MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2.

Przed rokiem w Tomaszowie Lubelskim pierwsza była LTS Legionovia, a KS Pałac zajął trzecie miejsce.

Pierwsza partia spotkanie praktycznie od początku toczyła się pod dyaktano bydgoszczanek, które utrzymywały wysoką skuteczność w ataku oraz polu serwisowym. Premierową odsłonę meczu KS Pałac Bydgoszcz wygrał do 19.

Zawodniczki z Legionowa nie poddały się bez walki. Mimo, że przegrywały kilkoma punktami 7:10 to odrobiły straty i doprowadziły do zaciętej końcówki, którą ostatecznie wygrały 27:25.

Podopieczne Agaty Kopczyk bardzo szybko wyciągnęły wnioski z porażki w secie numer dwa. Kolejną partię zaczęły od równej, a przede wszystkim skutecznej gry, którą podobnie jak pierwszą wygrały do 19.

LTS Legionovia jak na obrońcę tytułu tanio skóry nie sprzedała i w kolejnym secie narzuciła przeciwniczkom swój rytm gry, zmuszając je do prostych błędów. Ostatni punkt na wagę remisu w finałowym meczu ze środka zdobyła Gryka 25:16.

Tie-break miał niesamowity przebieg. Jeszcze przed zamianą stron trzy oczka przewagi wypracowały legionowianki 8:5. W tym fragmencie gry świetnie spisywał się blok Gryka-Dąbrowska. Po chwili KS Pałac odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie 9:8. Koncówka seta dostarczyła wszystkim niesamowitych emocji. Szala zwycięstwa raz przechylała się raz na stronę LTS Legionovii, a to KS Pałacu. Ostatecznie ze zwycięstwa 15:13 w tym secie i całym meczu cieszyły się siatkarki z Legionowa, które tym samym obroniły tytuł wywalczony przed rokiem.

LTS Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (19:25, 27:25, 19:25, 25:16, 15:13)


Statystyki, dokumentacje i galerie zdjęć z mistrzostw Polski kadetek na stronie www.vispolska.pl


Sponsorem finału mistrzostw Polski kadetek 2017 jest PKN ORLEN.

Autor/Źródło: EA, fot. Jarosław Prus