SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

28 czerwca 2013

Przed nami Finał XIX Edycji Pucharu Kinder + Sport, który odbędzie się 1-2 lipca w Drzonkowie, miejscu zasłużonym dla polskiego sportu.

W cieniu rozgrywek Ligi Światowej swoje rozgrywki toczyli najmłodsi siatkarze. Tegoroczny finał wyłoni zdobywców Pucharu Kinder + Sport.

Po raz drugi finały zostały przesunięte z września na początek lipca, nowością jest również miejsce – po wielu latach spędzonych w Zabrzu, w tym roku zawody finałowe przenoszą się do bardzo przyjaznego siatkarzom (odbywały się tam m.in. Mistrzostwa Polski Old Boyów) Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, w pobliżu Zielonej Góry.

Młodzi siatkarze i siatkarki wakacje rozpoczną od walki o najwyższe nagrody pucharu Kinder + Sport 2013.

To już szósty rok kiedy rozgrywki odbywają się pod patronatem firmy Ferrero Polska, która nie tylko jest fundatorem nagród, ale wspiera polską siatkówkę na wiele innych sposobów – m.in. finansując materiały dydaktyczne dla trenerów i nauczycieli WF, przygotowane przez Akademię Polskiej Siatkówki.

Tegoroczne eliminacje wyłoniły finalistów, jak co roku pobito rekord frekwencji – to oznaka, że turniej rozwija się prawidłowo i o przyszłość polskiej siatkówki nie musimy się martwić. Z całą pewnością wśród uczestników tegorocznych finałów znajdą się przyszli następcy ambasadora programu Sebastiana Świderskiego i innych czołowych polskich siatkarzy.  Rozgrywki toczą się w 3 kategoriach wiekowych, od najmłodszych 10-latków do grup najstarszych, kończących w danym roku szkołę podstawową (13 lat). Najmłodsi rywalizują w składach 2 osobowych, najstarsi w 4 osobowych.

Na rosnącą każdego roku popularność turnieju ma na pewno wpływ atrakcyjność głównych nagród. W latach ubiegłych młodzi sportowcy wyjeżdżali m.in. do Włoch na spotkania z ambasadorem turnieju Sebastianem Świderskim, na mecze reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata, na Memoriał Huberta Wagnera, gdzie mieli okazję do spotkania z kadrą narodową.

W tym roku główną nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd na mecze mistrzostw Europy, które we wrześniu odbędą się w Gdańsku i Gdyni.  Z całą pewności po raz kolejny młodzi siatkarze spotkają się z kadrą Polski, a młodym sportowcom będzie oczywiście towarzyszył Sebastian Świderski, pod którego fachowym okiem zwycięzcy odbędą treningi siatkarskie.

W tym roku gościem specjalnym Wielkiego Finału Kinder + Sport 2013 oprócz ambasadora rozgrywek, a obecnie pierwszego szkoleniowca ZAKSY Kędzierzyn Koźle Sebastiana Świderskiego, będzie MVP mistrzostw Europy w Izmirze, rekordzista pod względem ilości spotkań w drużynie narodowej – Piotr Gruszka. Obaj pojawią się w Drzonkowie  2 lipca 2013 roku, organizatorzy szykują również inne niespodzianki, ale o tych dowiemy się wkrótce.

Zapowiadają się po raz kolejny wielkie emocję, które co roku towarzyszą finałom Kinder + Sport. Oprócz nagrody głównej na uczestników czeka również szereg nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsora rozgrywek firmę Ferrero.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami, Fundacją Polska Siatkówka oraz JM Marketing Group. Głównym partnerem turnieju o Puchar Kinder + Sport jest firma Ferrero.

Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

www.kindersport.pl

Wielki Finał rozgrywek o Puchar Kinder+Sport 2013
1-2 Lipca 2013
Miejsce rozgrywek:
WOJEWÓDZKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI, DRZONKÓW K/ ZIELONEJ GÓRY
Ul. Olimpijska 20

 01.07.2013r.  – godz 9.00 – 19.00 – gry turniejowe

02.07.2013r. -  godz. 09.00 – 12.30 gry turniejowe
          godz. 12.00 – 13.00 spotkania finałowe