SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. moswola.pl, 31 stycznia 2017

MOS Wola Warszawa jest doskonale znany w kraju ze znakomitej pracy z młodzieżą. W młodzieżowych mistrzostwach Polski zespoły z tego klubu zdobyły w sumie 33 medale. W MOS Wola liczą, że w tym roku ich dorobek zostanie powiększony.

Znakomicie spisały się drużyny MOS Wola Warszawa w rozgrywkach o młodzieżowe mistrzostwo Mazowsza. W walce o tytuły w regionie wystąpi siedem zespołów z tego klubu, doskonale znanego od kilkudziesięciu lat ze znakomitej pracy z najmłodszymi.

- We wszystkich kategoriach dziewcząt i chłopców nasze zespoły zagrają w finałach. Do tego w kadetkach wystąpią dwie nasze drużyny - pierwsza i rok młodsza druga - mówi prezes stołecznego klubu Krzysztof Zimnicki. - Już w tym tygodniu rozegrają finały zespoły juniorskie. Dziewczęta zagrają w Płocku, a chłopcy powalczą o medale w Mławie.

W poprzednim sezonie zespoły MOS Wola wywalczyły w mistrzostwach Polski dwa brązowe medale - młodziczki i juniorzy. Były to 32. i 33. krążki zdobyte w historii krajowych czempionatów przez ten klub. - Liczymy, że w tym roku nasz dorobek zostanie powiększony - dodaje Krzysztof Zimnicki. - Mamy podstawy, żeby przypuszczać, że w niektórych kategoriach nasza młodzież skutecznie powalczy z reprezentantami innych województw.

Obecnie w MOS Wola trenuje ponad pięćset zawodniczek i zawodników w trzydziestu grupach pod kierunkiem wykwalifikowanych trenerów. - Nie mamy problemów z naborem. Zgłasza się wielu chętnych. Rodzice przywożą swoje pociechy też z innych miast - mówi Krzysztof Zimnicki.

Pierwsze medale mistrzostw Polski 2017 w rozgrywkach młodzieżowych zostaną przyznane w kwietniu. Od 5 do 9 kwietnia walczyć będą juniorzy, a od 19 do 23 juniorki.