SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. Piotr Sumara, 22 maja 2016

Akademia Piłki Siatkowej Rumia zdobyła w Tucholi mistrzostwo Polski młodziczek. W finałowym meczu zespół trenerów Roberta Sawickiego i Tomasza Kordowskiego pokonał MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:20, 25:20)

APS Rumia pokonała MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:20, 25:23) w finałowym meczu mistrzostw Polski młodziczek, które od piątku były rozgrywane w Tucholi. MVP spotkania oraz całego czempionatu została Paulina Damaske, przyjmująca najlepszego zespołu.

Akademia Piłki Siatkowej w Rumi przegrała z zawodniczkami z Tomaszowa Mazowieckiego w półfinale MP 1:2. - Wiedzieliśmy doskonale jak trudny jest to rywal - powiedział trener mistrzyń Polski. - Zaprezentowaliśmy grę zespołową, zawodniczki realizowały założenia taktyczne. Rewanż nam się udał za porażkę w półfinale, co nas dodatkowo coieszy. Finał więc był wymarzony Ciężko pracowaliśmy na ten sukces i zdobyliśmy złoty medal zasłużenie.

Siatkarki z Rumi od początku turnieju były uważane za jednego z głównych kandydatów do końcowego sukcesu. W pełni wywiązały się z tej roli. Miały w szeregach liderkę Paulinę Damaske. - Jest ona wielkim talentem oraz mocnym punktem naszej drużyny. Jednak w siatkówce liczy się kolektyw i on zdobył złoty medal. Paulina Damaske miała wielkie wsparcie ze strony innych zawodniczek - podkreślił trener APS.

W pierwszym secie długo inicjatywę miały tomaszowianki. Prowadziły one 2-3 punktami. APS Rumia wyrównała na 14:14 i następnie przejęła inicjatywę i pewnie zwyciężyła. W drugiej partii MUKS Dargfil jeszcze dłużej miał przewagę i wynosiła ona nawet cztery punkty 16:12. Jeszcze w końcówce było 21:18 i 23:20 dla zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego. Jednak w końcówce podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza wykonały dwa autowe ataki i swoje zrobiła też Paulina Damaske. APS Rumia obroniła złoty medal.

Mistrzostwa Polski kadetek wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=1
Statystyki, dokumentacja i zdjęcia także tu: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/