SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Kryj, 18 maja 2013

Po wczorajszym uroczystym rozpoczęciu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików, które nastąpiło w obecności przedstawicieli władz- Starosty nowotomyskiego i Burmistrzów obu miast gospodarzy oraz po pełnych walki i emocji meczach przyszedł czas na drugi dzień zmagań.

Po wczorajszym uroczystym rozpoczęciu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików, które nastąpiło w obecności przedstawicieli władz- Starosty nowotomyskiego i Burmistrzów obu miast gospodarzy oraz po pełnych walki i emocji meczach przyszedł czas na drugi dzień zmagań.

Zwycięstwa w grupie I odniosły zespoły: Dunajec Nowy Sącz oraz AKS Resovia Rzeszów. W grupie II zwyciężyły KS Wifama Łódź i UMKS MOS Wola Warszawa.

MUKS Kangur Nowy Tomyśl- SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz 0:2 (24:26, 15:25)

Pierwszy punkt w meczu grupy I rozgrywanym w nowotomyskiej Hali Sportowej przy wspaniałym dopingu kibiców zdobyli siatkarze z Nowego Sącza. Po kilku minutach na dwupunktowe prowadzenie 7:5 wyszli siatkarze Kangura. Po chwili powiększyli swoja przewagę i przy stanie 12:8 trener Nowego Sącza poprosił o czas. Przerwa przyniosła pożądane efekty- siatkarze SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz odrobili straty 13:12, czym zmusili trenera nowotomyskiej drużyny do poproszenia o czas dla swojej drużyny.  Młodzikom z Nowego Tomyśla dzięki dobrej grze udało się wyjść na prowadzenie 18:15 i to oni bliżsi byli wygrania pierwszego seta. Siatkarze z Nowego Sącza nie poddali się jednak i doprowadzili remisu 20:20. Wtedy drugą przerwę dla Kangurów wykorzystał trener Jarosław Mleczak. Walka punkt za punkt toczyła się do samego końca, a kibice mogli oglądać bardzo długie wymiany, wielkie zaangażowanie obu drużyn i nerwy zarówno zawodników jak i trenerów. Przy pierwszej piłce setowej dla drużyny z Nowego Sącza przy stanie 24:25 siatkarze Kangura nie wykorzystali szansy na zdobycie punktu i po ich nieudanym ataku pełen emocji i zwrotów akcji set padł łupem młodych siatkarzy z Nowego Sącza.

Drugi set rozpoczął się szczęśliwie dla Kangurów- zdobyli oni pierwsze 2 punkty. Szybko jednak siatkarze z Nowego Sącza odrobili stratę. Przy stanie 8:8 drużyna z Małopolski szybko zdobyła kilkupunktowe prowadzenie, które z biegiem seta powiększyła (11:15, 11:17). W drugiej partii to siatkarze z Nowego Sącza widocznie dyktowali warunki do samego końca. Po błędzie dotknięcia siatki przez nowotomyskiego siatkarza to oni mogli się cieszyć z wygranej w drugim secie 15:25, a tym samym w całym meczu 0:2.

MVP

SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz- Mateusz Gawron

MUKS Kangur Nowy Tomyśl- Michał Szczechowicz

 

AKS Resovia Rzeszów- Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk 2:0 (25:14, 25:18)

Drugi mecz grupy I bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze z Rzeszowa i po pierwszym asie serwisowym wyszli na prowadzenie 4:1. Ich przewaga w błyskawicznym tempie urosła do stanu 8:3.

Po kolejnym asie rzeszowianie wygrywali 10:5. Gdańszczanie nie potrafili zniwelować straty i przy wyniku 15:10 trener Trefla poprosił o czas.

Nie pomogło to jednak jego drużynie i to Resovia zdobyła 3 kolejne punkty powiększając swoją przewagę. W końcówce seta widzowie podziwiać mogli kolejną punktową zagrywkę rzeszowian, dającą im prowadzenie 23:13. Pomimo porażki w pierwszym secie (25:14), drugi set rozpoczął się po myśli siatkarzy z Gdańska, którzy objęli prowadzenie 2:4. Na odpowiedź Resovii nie musieliśmy jednak długo czekać. Siatkarze z Podkarpacia zniwelowali straty i wyszli na prowadzenie 7:6. Walka w drugim secie była bardzo wyrównana do stanu 9:9, kiedy w polu zagrywki pojawił się zawodnik Resovii grający z nr. 16- Jan Pyrsak. Trefl zupełnie nie poradził sobie z przyjęciem jego zagrywki i po kilku bardzo dobrych serwisach Rzeszowianie prowadzili 15:9. Wspaniałą serię przerwał blok siatkarzy Trefla. Dzięki trzem kolejnym blokom częściowo odrobili oni straty (15:12).

Gdańszczanom nie udało się już jednak nawiązać wyrównanej walki i pomimo wielkiego zaangażowania set zakończył się zwycięstwem AKS Resovii Rzeszów 25:18.

MVP

AKS Resovia Rzeszów- Jakub Burnatowski

Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk- Szymon Jakubiszak

 

W meczach II grupy rozgrywanych w Zbąszyniu zwycięstwo odniosły drużyny z Łodzi i z Warszawy.

KS Wifama Łódź- UKS Kasztelan Międzyrzecz 2:0 (25:22, 25:16)

UMKS Wola Warszawa- UKS Serbinów Biała Podlaska 2:0 (25:13, 25:14).

 

Grupa I

1. AKS Resovia Rzeszów

2. SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz

3. Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk

4. MUKS Kangur Nowy Tomyśl

Grupa II

1. UMKS MOS Wola Warszawa

2. UKS Serbinów Biała Podlaska

3. KS Wifama Łódź

4. UKS Kasztelan Międzyrzecz

 

Trwa walka o miejsca 5-8 między drużynami:

KS Wifama Łódź- MUKS Kangur Nowy Tomyśl

Trefl SA PiŁka Siatkowa Gdańsk- UKS Kasztelan Międzyrzecz

oraz o miejsca 1-4 miedzy:

AKS Resovia Rzeszów- UKS Serbinów Biała Podlaska

UMKS MOS Wola Warszawa- SPKS Dunajec MPW Nowy Sącz