SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

21 lutego 2013

MOS MUKS Kangur Nowy Tomyśl został mistrzem Wielkopolski młodzików. Oprawa turnieju w Nowym Tomyślu była godna zawodów najwyższej rangi.

Trybuny pełne kibiców. Profesjonalna oprawa muzyczna, cheerleaderki, telebimy z fotorelacją z drogi zawodników na szczyt tabeli. Prezentacja drużyn z pompą godną spotkań o najwyższe laury. Tak krótko można streścić atmosferę finałów Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii młodzików, które miały miejsce w hali Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Młodzi siatkarze Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego MUKS Kangur Gimnazjum w Nowym Tomyślu i tym razem nie zawiedli. Pokonali wszystkie zespoły i zdobyli złoty medal. Wywalczyli bezpośredni awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Komplet wyników:
Kangur Nowy Tomyśl - Zielone Wzgórza Murowana Goślina 2:1 (25:11, 23:25, 15:11)
Kaniasiatka Gostyń - Calisia Kalisz 2:0 (25:15, 25:19)
Calisia Kalisz - Zielone Wzgórza Murowana Goślina 2:0 (25:20, 28:26)
Kangur Nowy Tomyśl - Kaniasiatka Gostyń 2:1 (23:25, 27:25, 15:7)
Kaniasiatka Gostyń - Zielone Wzgórza Murowana Goślina 2:0 (25:14, 25:20)
Kangur Nowy Tomyśl - Calisia Kalisz 2:0 (25:21, 25:12).

Klasyfikacja końcowa:

1. MOS MUKS Kangur Nowy Tomyśl
2. UKS KANIASIATKA Gostyń
3. KPS CALISIA KALISZ
4. UKS Zielone Wzgórz Murowana Goślina

MVP mistrzostw został : Michał Szczechowicz MOS MUKS Kangur Nowy Tomyśl

Wiele dobrych słów padło pod adresem organizatora ze strony trenerów, zawodników, kibiców i gości. Sędziowie kolejny raz mimochodem porównali oprawę turnieju ze znaną im z pierwszoligowych spotkań. Zapewnienie tradycyjnie przyznawanych nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników turnieju to już niemal obowiązek, ale znaleźć turniej w rozgrywkach młodzieżowych, w czasie którego po każdym meczu wybrany zostaje MVP spotkania, graniczy z niemożliwością. A czy jeszcze gdzieś w Polsce najwierniejsi kibice mogą liczyć na herbatę czy kawę oraz ciasto (produkcji niezawodnych cukierników Kachlickich), serwowane w dodatku przez przesympatyczne hostessy w siatkarskich dresach, doprawdy trudno powiedzieć.

Nowy Tomyśl, wraz ze sportową, podnosi coraz wyżej także rangę organizatorską. Zdobyty tytuł mistrza Wielkopolski zaostrzył apetyty, ale też potwierdził, że prócz chmielem i wikliną, miasto owe również piłką siatkową stoi. Kangury i Kangurzyce już dzisiaj zapraszają wszystkich sympatyków siatkówki na kolejne siatkarskie widowisko. W dniu 6/7 kwietnia w Hali Nowotomyskiego Gimnazjum odbędą się ćwierćfinały mistrzostw Polski młodzików. Z turnieju tego dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do półfinałów krajowego czempionatu.