SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 4 maja 2016

- Gratuluję Wam awansu do finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetek. Znalezienie się w gronie najlepszych ośmiu drużyn jest dużym sukcesem - powiedział starosta Jan Kowalczyk w czasie ceremonii otwarcia krajowego czempionatu w Tomaszowie Lubelskim.

- Gratuluję Wam awansu do finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetek. Znalezienie się w gronie najlepszych ośmiu drużyn jest dużym sukcesem -  powiedział starosta Jan Kowalczyk w czasie ceremonii otwarcia krajowego czempionatu w Tomaszowie Lubelskim. Uroczystość odbyła się po rozegraniu dwóch spotkań turnieju.

W ceremonii otwarcia wziął również udział burmistrz miasta Wojciech Żukowski. - Cieszę się, że Tomaszów Lubelski został wybrany na gospodarza mistrzostw. Życzę wszystkim uczestnikom miłego pobytu - powiedział.

Delegat Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sitarek powitał uczestniczące zespoły i podkreślił, że "Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej zależy, żeby ranga mistrzostw kraju w kategoriach młodzieżowych była wysoka a rywalizacja przebiegała w jak najlepszych obiektach."

- Przeszliście przez trudne sito eliminacji - powiedział Jacek Sitarek, zwracając się do uczestniczek. - Nie mam wątpliwości, że Tomaszów Lubelski dołoży wszelkich starań i mistrzostwa Polski kadetek zostaną przeprowadzone wzorowo. Zawodniczkom życzę zwycięstw i gry na najwyższym sportowym poziomie.

Tradycyjną formułkę "mistrzostwa Polski kadetek uważam za otwarte" wygłosił Prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie, Krzysztof Iwańczuk.

- Dziękuję władzom powiatu i miasta, że wyszli z inicjatywą organizacji mistrzostw i wsparli miejscowych działaczy siatkówki - powiedział Krzysztof Iwańczuk. - Dziękuję Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za powierzenie Tomaszowowi Lubelskiemu organizacji krajowego czempionatu kadetek, który sprawdza się w roli gospodarza.

Gospodarze podkreślali, że Tomaszów Lubelski przez najbliższe dni będzie żył siatkówką. - Postaramy się nie zawieść zaufania jakim obdarzył nas Polski Związek Piłki Siatkowej - dodaje Stanisław Pryciuk, dyrektor OSiR Tomasovia. - Ogromnie radujemy się, że możemy gościć tak zacne grono młodych sportowców. Cieszymy się, że nasza młodzież może z bliska obejrzeć rywalizację najlepszych polskich drużyn.

W części artystycznej wystąpił zespół folklorytyczny "Roztocze".