SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 4 maja 2016

Od środy do niedzieli w Tomaszowie Lubelskim rozgrywane będą mistrzostwa Polski kadetek. Tytułu broni LTS Legionovia Legionowo, która wygrała pierwsze spotkanie turnieju.

Od środy do niedzieli w Tomaszowie Lubelskim rozgrywane będą mistrzostwa Polski kadetek. Tytułu broni LTS Legionovia Legionowo, która wygrała pierwsze spotkanie turnieju.

LTS Legionovia Legionowo - UKS Lider-Budowlani Konstantynów Łódzki 3:1 (25:19, 21:25, 25:13, 25:17)

Obrończynie tytułu odniosły zasłużone zwycięstwo. Wyrównana gra zakończyła się po drugim secie. - Przyjechaliśmy do Tomaszowa Lubelskiego świadomi swoich umiejętnści. Znamy swoją wartość. Liczy się dla nas kolejny mecz. Nasze zawodniczki kochają to co robią. Pierwsza przeszkoda została wzięta - powiedział trener LTS Legionovii Dawid Michor.

Przed rokiem w mistrzostwach Polski kadetek poprowadził on stołeczną Spartę do srebrnego medalu. Jego podopieczne przegrały w finale z Legionovią. - Srebrny medal już mam. Nie pozostaje nic innego jak zamachnąć się na złoty - mówił po spotkaniu legionowski szkoleniowiec.

MVP: Paulina Sobolewska (LTS Legionovia Legionowo)

MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes V LO Rzeszów 2:3 (24:26, 25:22, 23:25, 25:21, 2:15)

Po meczu trener zwycięskiego zespołu Michał Łukowicz przypomniał, że w ćwierćfinałowym i półfinałowym turnieju mistrzostw Polski jego podopieczne straciły dwa sety - po jednym w każdych zawodach. - Tutaj naszym siatkarkom ktoś soię postawił - powiedział rzeszowski szkoleniowiec. - Mieliśmy słabe przyjęcie co przełożyło się na atak. Były błędy w zagrywce. W tym meczu zepsuliśmy tyle serwisów co czasem w całym turnieju.

Osobny rozdział stanowi tie break spotkania. Przewaga rzeszowskiej drużyny błyskawicznie rosła od stanu 1:1. Dąbrowianki kolejny punkty zdobyły na 12:2, ale losy piątej partii oraz całego meczu były już rozstrzygnięte. W drużynie był równy rozkład ataku. Aż pięć zawodniczek zdobyło więcej niż dziesięć punktów - Wisz 15, Babś i Zalewska po 13, Raszek 12 i Filipek 11. Liderkami MKS-u były Babiarz 20 pkt oraz Szynkiel 15.

MVP: Aleksandra Dyduła (Developres SkyRes Rzeszów)

Energa Gedania Gdańsk - KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (19:25, 25:19, 25:17, 22:25, 13:15)

- Był to bardzo trudny mecz. Gdańszczanki dysponują ogromną siłą atalu. Cieszymy bardzo z tego zwycięstwa. Udany początek turnieju jest bardzo ważny - powiedziała po zakończeniu spotkania trenerka bydgoska drużyny Agata Kopczyk. Po ostatniej piłce w drużynie bydgoskiej zapanowała ogromna radość. Niektóre zawodniczki miały łzy w oczach.

W meczu była ogromna zmienność akcji. Mecz toczył się raz pod dyktando jednej, raz drugiej drużyny. Najbardziej wyrównany był tie break. Energa Gedania dwa razy wychodziła na dwupunktowe prowadzenie (4:2 i 9:7). Bydgoszczanki wyrównywały. Poza tym cały set toczył się punkt za punkt. W całym spotkaniu oba zespoły popełniły bardzo dużo błędów, szczególnie na zagrywce. Najwięcej punktów dla Energii Gedanii zdobyła Łukasik 19, a dla KS Pałacu Laskowska 13. Tej ostatniej statuetkę dla najlepszej zawodniczki spotkania (MVP) wręczył sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, który w środowe popołudnie oglądał rywalizację naszych kadetek..

MVP: Klaudia Laskowska (KS Pałac Bydgoszcz)

Vega MOSiR Stalowa Wola - Impel Wrocław 1:3 (15:25, 25:18, 14:25, 13:25)

Dekoncentracja wrocławianek w drugim secie spowodowała ich porażkę w tym fragmencie gry. W trzech pozostałych partiach Impel był zdecydowanie lepszy. W mistrzostwach Polski juniorek zespół z Dolnego Śląska zdobył brązowy medal. Od lat jest znany z dobrej pracy z młodzieżą.

- W tym roku chcemy mocno zaakcentować naszą obecność w mistrzostwach Polski. Jeden medal już mamy. Do Tomaszowa Lubelskiego przyjechało osiem zawodniczek, które w Luboniu stały na podium. Jednak powtarzam swojej drużynie nic nie zostało dane. Na każdy sukces trzeba zapracować. Grupę mamy ciekawą. Zapowiada się interesująca rywalizacja - powiedział Rafał Błaszczyk, koordynator grup młodzieżowych w Impelu Wrocław.

MVP: Magdalena Ociepa (Impel Wrocław)

Mistrzostwa Polski kadetek wspiera PKN Orlen

Wyniki na bieżąco na stronie: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=1
Statystyki, dokumentacja i zdjęcia także tu: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/ 

Dzięki ekipie Vispolska kibice mogą na bieżąco śledzić na ekranie monitora statystyczne informacje z mistrzostw Polski kadetek.