SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 16 kwietnia 2016

Trefl Orzeł Malbork i LTS Legionovia Legionowo zagrają w niedzielę w Luboniu w finale mistrzostw Polski juniorek.

Trefl Orzeł Malbork i broniąca tytułu LTS Legionovia Legionowo zagrają w niedzielę w Luboniu w finale mistrzostw Polski juniorek (początek 12.00). W spotkaniu o brązowy medal zmierzą się KS Pałac Bydgoszcz oraz Impel Wrocław (10.00)

UKS SMS Szóstka Mielec - PTPS Piła 0:3 (27:29, 16:25, 17:25)

Po pierwszym secie skończyły się emocje. W drugiej partii PTPS prowadził m.in. 8:4 oraz 16:12 i w ostatnich akcjach tego fragmentu meczu uzyskał wyraźną przewagę. W trzeciem secie przewaga pilanek była od początku wyraźna. MVP została wybrana Magdalena Bukowiecka.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - UKS ZSMS Poznań 3:2 (25:14, 25:21, 15:25, 25:27, 21:19)

Oba zespoły zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. W tej edycji czempionatu zagrały w ćwierćfinale w Kluczborku. Wówczas UKS ZSMS Poznań wygrał 3:0.

Wydawało się, że dziś łatwo zwyciężą podopieczne trenera Grzegorza Kosatki, które w dwóch pierwszych setach seriami zdobywały punkty i pewnie wypunktowały rywalki. Trudno bylo spodziewać się emocji w dalszych fragmentach meczu, ale rzeczywistość okazała się zupełnie odmienna od tej wcześniejszej.

Rywalizacja w trzecim secie przebiegała pod dyktando poznanianek. Bielszczanki popełniały dużo  błędów, a przeciwniczki poznanianki skrzętnie z tego korzystały. Czwarta partia była wyrównana, a gra toczyła się praktycznie cały czas punkt za punkt. Przy stanie 24:23 bielszczanki nie wykorzystały piłki meczowej. Ostatecznie wygrały poznanianki 27:25.

W wyrównanym tie breaku BKS Aluprof prowadził 14:12, ale nie wykorzystał okazji do skończenia meczu. Ich rywalki również wygrać piłek meczowych. Bielszczanki popełniały sporo błędów w zagrywce, a przyjęcie było bardzo niedokładne.  Bielski klub zajął piąte miejsce co jest jednym z lepszych osiągnięć tego zespołu w XXI wieku. W 2008 roku była czwarta lokata.

MVP Angelika Miemczok

półfinały

Trefl Orzeł Malbork - Impel Wrocław 3:0 (25:17, 25:11 , 25:20)

Nie było emocji w pierwszym pófinale. Zespół z Malborka odniósł łatwe zwycięstwo. Jedynie w trzecim secie wrocławianki próbowały postawić się podopiecznym trenera Szymona Żołędziewskiego. MVP meczu została Michalina Sikora, której statuetkę wreczyła była reprezentantka Polski Agnieszka Kąkolewska, wychowanka Energetyka Poznań.

- Spodziewaliśmy się większego oporu ze strony rywalek - powiedział po spotkaniu trener Żołędziewski. - Wychodziła nam przede wszystkim zagrywka i ona w dużym stopniu zadecydowała o końcowym wyniku. Zawodniczki wykonały założenia taktyczne, serwowały tam gdzie trzeba, bardzo dobrze broniły.

W pierwszym secie siatkarki z Malborka szybko uzyskały przewagę. Od stanu 12:6 zdobyły pięć kolejnych punktów. Gdy przewaga Trefla Orła w końcówce zmniejszała się, trener Żołędziewski nie czekał dalsze straty i dwa razy wziął czas. W drugim secie przewaga jego zespołu była jeszcze większa.

W trzeciej partii Impel długo dotrzymywał kroku. Jednak w drugiej części seta zespół z Malborka uzyskał 4-5 punktów przewagi i spokojnie utrzymał ją do końca. Ostatni punkt zdobyła Paulina Rekowska kończąc ładną akcję.

- W zespole jest znakomita atmosfera. Dziewczyny są pełne optymizmu - dodał trener Trefla Orła. Podkreślić warto, że kilka z nich ma za sobą występy w reprezentacji juniorek. Monika Fedusio i Michalina Sikora mają za sobą występy w Młodej Lidze Kobiet w zespole z Sopotu. - Dużo skorzystaliśmy z rad Piotra Mateli, szkoleniowca sopocianek. Jesteśmy mu wdzięczni za pomoc w przygotowaniu zespołu - zakończył Szymon Żołędziewski.

KS Pałac Bydgoszcz - LTS Legionovia Legionowo 2:3 (26:24, 25:23, 10:25, 17:25, 13:15) MVP Katarzyna Niderla.

Trenowany przez Wojciecha Lalka zespół z Legionowa broni w Luboniu tytułu mistrza kraju zdobytego przed rokiem w Wieliczce. Przed tym turniejem wiceprezes klubu Marek Bąk podkreślał, że zespół zmienił skład w porównaniu z 2015 rokiem. - Jednak nawet tak odmieniona Legionovia będzie jednym z faworytów turnieju ponieważ dowodzone przez trenera Lalka drużyna ma duży potencjał i potrafi odwracać losy spotkań nawet wtedy, gdy wyraźnie jej nie idzie lub jest osłabiona - powiedział w środę przed rozpoczęciem rywalizacji. Okazało się, że jeden ze sterników podstołecznego zespołu doskonale zna możliwości swojej drużyny.

LTS Legionovia przegrywała w półfinale 0:2. Przez dwa sety KS Pałac walczyć kapitalnie. Bronił, atakował, zagrywką utrudniał maksymalnie życie rywalkom. Gra była bardzo wyrównana. Jednej z drużyn ciężko było uzyskać przewagę większą niż jeden punkt. W końcówce drugiej partii KS Pałac prowadził 20:18 i 22:20. W pierwszym przypadku LTS Legionovia odrobiła straty, w drugim już nie, choć bydgoszczanki w samej końcówce zepsuły zagrywkę.

W dwóch kolejnych partiach KS Pałac był bez szans. Przewaga podopiecznych trenera Lalka była wyraźna. W tie breaku oglądaliśmy znowu dużo walki i tym razem końcówkę lepiej wytrzymały zawodniczki z Legionowa.

Sponsorem turnieju finałowego jest PKN ORLEN.

Statystyki i dokumentacje mistrzostw Polski juniorek na stronie www.vispolska.pl

Bezpośrednie transmisje z meczów mistrzostw Polski juniorek na www.tvcom.pl. Relacje są archiwizowane.