SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Gniadek -mlodaliga.pl/ fot. Piotr Sumara, 30 kwietnia 2017

Drużyna RCS Cerradu Czarnych Radom zdobyła złoty medal Młodej Ligi i Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23. W decydującym meczu turnieju finałowego w Legionowie BTS Bielsko-Biała przegrało z radomianami 0:3 (19:25, 16:25, 16:25). Nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Tomasz Fornal z RCS Cerradu Czarnych.

Drużyna RCS Cerradu Czarnych Radom zdobyła złoty medal Młodej Ligi i Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23. W decydującym meczu turnieju finałowego w Legionowie BTS Bielsko-Biała przegrało z radomianami 0:3 (19:25, 16:25, 16:25). Nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Tomasz Fornal z RCS Cerradu Czarnych.

Na drużynę RCS Cerradu Czarnych w takim składzie i w takiej formie, jaką dziś zaprezentowała nie było mocnych. Radomianie od pierwszych chwil finałowego starcia chcieli pokazać, kto tu rządzi. I to im się udało. Zaczęli bardzo mocno. Ani się obejrzeliśmy, a już było 0:4, po błędzie w ataku Michała Skotarka, bastępnie zablokowaniu go przez Jakuba Zwiecha i skutecznych atakach Zwiecha i Tomasza Fornala. Krótki przerywnik stanowiło wykończenie akcji przez Tomasza Piotrowskiego i Czarni dalej punktowali, imponując zagrywką i grą blokiem. Po ataku Bartłomieja Bołądzia i zablokowaniu Wojciecha Sieka przez Zwiecha prowadzili 8:1.Dopiero w tym momencie bielszczanie otrząsnęli się po licznych ciosach i zaczęli zbierać punkty. Po ataku Macieja Skowrońskiego i wyrzuceniu piłki w aut przez Fornala zniwelowali nawet straty do 4 oczek (8:12). Radomska nawałnica jednak nie lżała. W akcjach ofensywnych razili rywali Zwiech, Jakub Ziobrowski i Bołądź. Kiedy do tego doszły błedy zawodników BBTS w zagrywce, było 15:21. W ostatnich akcjach drużyny szło równo, a po autowym serwisie Pawła Gryca Czarni wygrali 25:19.

Po pierwszych akcjach drugiego seta, asie Tomasza Piotrowskiego i udanym bloku, podopieczni trenera Pawła Gradowskiego prowadzili 3:1. Ale radomianie szybko nadrobili tę stratę. I po ataku Bołądzia na 3:5 szkoleniowiec bielszczan już poprosił o pierwszą przerwę. Trenerskie wskazówki na chwilę pomogły. BBTS wyrównał na 5:5, ale cztery kolejne oczka zdobyli radomianie i podenerwowany Paweł Gradowski wykorzystał drugą przerwę na żądanie. Tym razem jego zawodnicy zdołali tylko zbliżyć się do przeciwników na 9:11. Od stanu 12:14 Czarni znów zaczęli im odjeżdżać i po dwóch asach Bołądzia było 13:20. Fornal nie chciał być gorszy i też zaserwował dwa asy, a do tego dorzuił skuteczny atak. Wygraną radomian 25:16 przybił Ziobrowski.

Trzeci set też zaczął się od minimalnego prowadzenia BBTS. Radomianie przegrywając 2:3, przełamali rywali na 5:3 i przez dłuższy czas utrzymywali przewagę 2-3 punktów. Bielszczanie byli w stanie jedynie zbliżyć się na oczko – na 8:9 i 11:12. Ten drugi raz okazał się kresem ich możliwości. Przy znakomitej zagrywce Fornala (m.in. 3 asy) Czarni nie mieli problemu z blokowaniem akcji przeciwników lub skutecznie kontrowali i szybko mielismy wynik 12:21. Triumfowali przy drugiej piłce meczowej, po autowej zagrywce Bartłomieja Dorosza.

Statuetką MVP dla najlepszego siatkarza meczu został nagrodzony radomski przyjmujący Tomasz Fornal.

Po ubiegłorocznym srebrze (porażka w finale z Jastrzębskim Węglem) młodzieżowcy RCS Cerradu Czarnych Radom, prowadzeni przez trenera Andrzeja Sitkowskiego, tak jak dwa lata temu zdobyli złoto.

Składy drużyn

BBTS Bielsko-Biała: Grad, Skowroński, Piotrowski, Skotarek, Gryc, Siek, Marek (libero) oraz Czerwiński, Michalec, Śnieżek, Dorosz.

RCS Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Bołądź, Zwiech, Ziobrowski, Fornal, Tyszko, Filipowicz (libero) oraz Moniak.