SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Gniadek -mlodaliga.pl/ fot. Piotr Sumara, 29 kwietnia 2017

Pierwszymi finalistkami młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 zostały siatkarki Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka pokonały drużynę MKS San-Pajda Jarosław 3:0 (25:14, 25:17, 25:16).

Pierwszymi finalistkami młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 zostały siatkarki Legionovii Legionowo. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka pokonały drużynę MKS San-Pajda Jarosław 3:0 (25:14, 25:17, 25:16).

Na początek turnieju finałowego Młodej Ligi Kobiet i młodzieżowych mistrzostw Polski U-23 ekipa gospodarzy Legionovii Legionowo zmierzyła się w półfinale z zespołem MKS San-Pajda Jarosław. Od pierwszych piłek widać było, kto jest faworytem tego spotkania i Legionovianki w pełni wywiązywały się z tej roli. Blok Anny Bączyńskiej i Klaudii Alagierskiej, ataki Aleksandry Rasińskiej i Bączyńskiej szybko pozwoliły zbudować znaczną przewagę „Lalek”(8:1). Przerwa na żądanie trenera Piotra Pajdy przyniosła tylko krótkotrwały efekt i niewielkie zniwelowanie strat przez jarosławianki. Wciąż skuteczny był duet Rasińska – Bączyńska, a „Biszkopty” miały duże kłopoty z przebiciem się w ataku i w zasadzie punkty zdobywały po błędach rywalek lub zagrywką. W tym ostatnim elemencie gospodynie nie pozostawały jednak dłużne i np. Rasińska popisała się serią trzech asów. Legionovia spokojnie grała i punktowała przeciwniczki do końca partii, którą wygrała wysoko 25:14.

Drugi set wyglądał już inaczej. Z siatkarek z Jarosławia zeszła już trema, grały nieco pewniej i skuteczniej. Po kilku równych akcjach dało się zauważyć nieco nerwowości w szeregach legionowianek. Długo trwała wyrównana walka, wynik oscylował wokół remisu, a na prowadzenie kilkukrotnie wychodziły podopieczne trenera Piotra Pajdy. Przełomowe okazały się chwile od remisu 15:15. Jarosławianki straciły punkt po autowym ataku, a Aleksandra Rasińska, która stanęła w polu zagrywki, ponownie sprawiała duże problemy swoim serwisem (m.in. dwa asy) i zrobiło się 19:15. „Lalki” odzyskały rytm gry i od tej pory ich rywalki uzyskały tylko dwa oczka. Gospodynie wygrały 25:17.

Początek trzeciego seta to także wyrównana gra. Pierwsze dwa punkty zdobyły legionowianki, lecz rywalki dzielnie walczyły i nawet wyszły na prowadzenie po ataku Magdaleny Trojniak (6:7).Siatkarki gospodarzy z czasem jednak grały coraz lepiej i coraz bardziej zarysowywała się ich przewaga. Po atakach Aleksandry Omelaniuk prowadziły 12:10, a po chwili już 16:11. Po atakach Anny Bączyńskiej i autowym ataku jarosławianek set zakończy się wynikiem 25:16.

Statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała atakująca Legionovii Anna Bączyńska.