SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 24 czerwca 2014

Puchar za FIVB MISTRZOSTWO ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 dotarł do piątego polskiego miasta – gospodarza turnieju finałowego – Łodzi. Łódzka Atlas Arena będzie areną II i III faz mistrzostw. Tutaj zagrają zespoły z grup A i D a w przypadku awansu tutaj grać będą biało-czerwoni.

Puchar za FIVB MISTRZOSTWO ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 dotarł do piątego polskiego miasta – gospodarza turnieju finałowego – Łodzi. Łódzka Atlas Arena będzie areną II i III faz mistrzostw. Tutaj zagrają zespoły z grup A i D a w przypadku awansu tutaj grać będą biało-czerwoni.

Główne trofeum mistrzostw zostało wystawione na najdłuższej ulicy miasta i Europy – Piotrkowskiej. Oficjalną publiczną prezentację pucharu poprzedziła specjalna konferencja prasowa z udziałem Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi, Mirosława Przedpełskiego – Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Konrada Piechockiego – Członka Prezydium PZPS i Prezesa Mistrza Polski, PGE Skry Bełchatów oraz Mariusza Wlazłego – reprezentanta Polski, jednocześnie łódzkiego Ambasadora FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska nie kryła ogromnej radości z racji prezentacji głównego trofeum mistrzostw świata siatkarzy: – To niezwykle ekscytujące widzieć ten piękny puchar, który jest pragnieniem wspaniałych siatkarzy. Łódź od zawsze kocha siatkówkę i ma wspaniałe tradycje w tej dyscyplinie. Mam nadzieję, że podczas mistrzostw świata rozegranych zostanie w Łodzi dwanaście emocjonujących spotkań a kibice z całego świata cieszyć się będą z pięknych widowisk oraz będą poznawać uroki mocno zmieniającej się i coraz atrakcyjniejszej każdego dnia Łodzi. Postaramy się, jako miasto – gospodarz zagwarantować fanom siatkówki optymalne warunki do miłego spędzenia czasu w naszym mieście. Mam też nadzieję, że to przechodnie trofeum zostanie w Polsce na co najmniej kolejne cztery lata.

Trofeum odwiedza koleje miasta – gospodarzy FIVB MISTRZOSTWO ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014, ale także będzie prezentowane po za granicami Polski. – Pragniemy pokazać to niezwykle piękne trofeum w wielu krajach. Ten puchar symbolizuje szybkość, elegancję, precyzję, czystość i zespołowość siatkówki, a więc to wszystko co jest istotą naszej dyscypliny. Cieszę się, że teraz jest w Łodzi, która jest zawsze serdeczna dla siatkówki – powiedział Mirosław Przedpełski, Prezes polskiej federacji.

Potwierdzam – dodał Konrad Piechocki, Prezes Mistrzów Polski, PGE Skry Bełchatów. – W łódzkiej Atlas Arenie, jako klub organizowaliśmy trzykrotnie Final Four Europejskiej Ligi Mistrzów i atmosfera towarzysząca tym turniejom była fantastyczna. Największym, ale zasłużonym komplementem dla nas była opinia przedstawicieli międzynarodowych władz, że Łódź jest stolicą europejskiej siatkówki. Mam nadzieję, że po mistrzostwach świata stanie się ważnym punktem na światowej mapie naszej dyscypliny – zakończył Członek Prezydium PZPS.

Piękne trofeum zrobiło także duże wrażenie na atakującym reprezentacji Polski, Mariuszu Wlazłym – łódzkim Ambasadorze FIVB MISTRZOSTWO ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014. – Faktycznie to piękny i okazały puchar, którego zdobycie jest marzeniem każdego siatkarza grającego w polskich mistrzostwach świata. Droga go jego odebrania po meczu finałowym jest jednak długa i złożona. To będzie trudny turniej i drużyna, która sięgnie po to trofeum musi włożyć w każdy mecz maksimum zaangażowania. Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że jestem Ambasadorem mistrzostw. Pochodzę z tego regionu i Łódź zawsze była bardzo blisko memu sercu. Dziś mogę być obecny w Łodzi, w tym ważnym dla miasta momencie, gdyż  mój stan zdrowia się poprawił, ale cały czas dochodzę do sprawności, tak by móc dołączyć do kolegów już na mecze Ligi Światowej w Gdańsku z Iranem – powiedział reprezentant Polski.

Prezentacji pucharu za FIVB MISTRZOSTWO ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 towarzyszyła bogata oprawa rozrywkowo – muzyczna. Namiot sferyczny, gdzie było eksponowane trofeum odwiedziło kilka tysięcy Łodzian i gości miasta.