SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 23 listopada 2016

W środę obradował Sąd Odwoławczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Sąd rozpatrywał odwołania KS AZS-AWF Warszawa, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i KPS Skra Bełchatów.

W środę obradował Sąd Odwoławczy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Sąd rozpatrywał odwołania KS AZS-AWF Warszawa, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i KPS Skra Bełchatów.

KS AZS-AWF Warszawa złożył odwołanie od decyzji Wydziału Rozgrywek PZPS nakładającej na podstawie  § 39 pkt 1 Przepisów Sportowo-Organizacyjnych na sezon 2016/2016 walkower i karę finansową za mecz pomiędzy APS Rumia – AZS-AWF UKSW Warszawa, który odbył się 28 września 2016 roku (II liga, 3 grupa).

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odwołuje się od decyzji 1/2016/2017 Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej w przedmiocie przyznania walkoweru klubowi Developres Sky Res Rzeszów oraz zapłaty kar pieniężnych na rzecz PLPS SA i klubu Developres Sky Res Rzeszów. Sprawa dotyczy naruszenia § 50 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej polegającego na udziale w meczu mniejszej liczby zawodniczek krajowych od przewidzianego w Regulaminie.

Sąd zapoznał się dzisiaj z przedłożoną dokumentacją i przesłuchał świadków. Orzeczenia w sprawie odwołań klubów z Warszawy i Dąbrowy Górniczej zostaną wydane w ciągu siedmiu dni.

KPS Skra Bełchatów odwołał się od decyzji 2/2016/2017 Profesjonalnej Logi Piłki Siatkowej przyznającej walkower KPS Espadon Szczecin oraz kar pieniężnych na rzecz PLPS SA i klubu KPS Espadon Szczecin. W związku z niestawieniem się na rozprawę dwu świadków oraz przychyleniem się Sądu do wniosku KPS Skra Bełchatów o włączenie do materiału dowodowego zapisu video z meczu KPS Espadon Szczecin – PGE Skra Bełchatów, kolejne posiedzenie Sądu w tej sprawie zostało wyznaczone na 12 grudnia 2016 roku. Sprawa dotyczy naruszenia § 50 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej polegającego na udziale w meczu mniejszej liczby zawodników krajowych od przewidzianego w Regulaminie.