SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Kamil Budny / Orlen Beach Volley Tour Sulejów, 26 maja 2023

Wiemy kto wystąpi w turnieju głównym Orlen Beach Volley Tour w Sulejowie

W eliminacjach do inauguracyjnego turnieju z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2023, który rozpoczął się w piątek, 26 maja 2023 r. w Sulejowie wzięło udział dokładnie 82 siatkarzy i siatkarek. Najlepsi będą rywalizować w sobotę i niedzielę z rozstawionymi rywalami.

Pierwszego dnia kibice, którzy odwiedzili sulejowskie centrum sportów plażowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, mogli obejrzeć kilkadziesiąt meczów na czterech boiskach.

- Oprócz zwycięzców eliminacji, w turnieju głównym wystąpi po siedem par, które znajdują się najwyżej w krajowym rankingu i dwie, które otrzymały tak zwaną dziką kartę, a przyznaliśmy je zaprzyjaźnionym reprezentantom Polski w kategoriach młodzieżowych ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W piątek emocji było sporo, ponieważ mecze były rozgrywane systemem pucharowym, a więc, ci którzy przegrali, pożegnali się z turniejem. W ubiegłym roku inauguracyjny turniej z cyklu Orlen Beach Volley Tour zorganizowaliśmy w Sulejowie w czerwcu, a ponieważ tegoroczny odbywa się w maju, można go uznać z otwarcie sezonu plażowego w Polsce. Poza tym to pierwszy w tym sezonie turniej z tak dużą pulą nagród, którą zapewnił sponsor tytularny, czyli PKN Orlen – powiedział Bartosz Borkowski, dyrektor turnieju.

Niektórzy zawodnicy i zawodniczki wystąpili w Sulejowie w podwójnej roli, ponieważ przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, korzystając z obecności naszych reprezentantów, zorganizowali sesję zdjęciową w nowoczesnej, gminnej hali sportowej.

- Dla nas to na pewno ciekawa przygoda, poza tym mogłyśmy oczyścić głowę po piątkowych kwalifikacjach. Cieszymy się, że możemy rywalizować w Sulejowie, tym bardziej, że mamy niedaleko, ponieważ na co dzień trenujemy w Spale. Minimalnym celem był awans do turnieju głównego i udało się go zrealizować – powiedziały Patrycja Jundziłł i Melania Marcinkowska.

Oprócz naszych dwóch reprezentantek, w turnieju głównym wystąpią inni czołowi zawodnicy i zawodniczki. W sobotę mecze rozpoczną się już o godzinie 9.00, podobnie jak w niedzielę, z tym, że wszystkie spotkania rozgrywane tego dnia będą transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra.

Wyniki spotkań pań dostępne są tutaj: https://beach.pzps.pl/wynikik/?t=1239
Wyniki turnieju panów tutaj: https://beach.pzps.pl/wynikim/?t=1240