SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / King of the Court, fot. King of the Court / Sportworx/ Pim Waslander, 29 marca 2023

King of the Court: Pierwsze królewskie mistrzostwa w Rotterdamie

Siatkarki i siatkarze plażowi w tym roku po raz pierwszy będą mieli możliwość rywalizowania w Royal Championships Queen & King of the Court, które odbędą się od 5 do 10 września w Rotterdamie.

Organizatorzy turniejów Queen & King of the Court z roku na rok działają z coraz większym rozmachem, przyciągając swoim atrakcyjnym formatem rozgrywek najlepsze siatkarki i siatkarzy plażowych oraz rzesze kibiców. Wczoraj podczas nietypowej konferencji prasowej, która odbyła się w znanym punkcie widokowym w Rotterdamie - wieży Euromast, ogłoszono inauguracyjną edycję królewskich mistrzostw, czyli Royal Championships Queen & King of the Court, które rozegrane zostaną właśnie w tym mieście od 5 do 10 września. W trakcie konferencji zaproszeni goście mogli zobaczyć najlepszą holenderską parę, czyli Roberta Meeuwsena i Alexandra Brouwera grających 'w powietrzu' na wysokości 185 metrów!

Rozgrywki Queen & King of the Court rozpoczęły się sześć lat temu, kiedy w 2017 roku po raz pierwszy zaprezentowano ten format jako test event, rokrocznie organizatorzy rozwijali cykl. W ostatnich latach zawodnicy mają możliwość rywalizowania w całej serii turniejów, a edycja 2023 liczy sobie ich aż sześć. Jednak kluczowym wydarzeniem dla tego formatu będzie pierwsza edycja królewskich mistrzostw zaplanowana na wrzesień.

Trzydzieści czołowych par męskich i trzydzieści topowych duetów kobiecych przyjedzie do Rotterdamu, aby walczyć o koronę. W obu przypadkach 15 najwyżej sklasyfikowanych zespołów będzie miało zapewniony udział w turnieju głównym, a pozostałe 15 w kwalifikacjach zawalczy o jedną z 5 przepustek. W sumie 120 sportowców z ponad 25 krajów zagra w Rotterdamie o tytuł królowej i króla.

Turniej w Rotterdamie będzie rozgrywany na pięciu boiska rozmieszczonych w różnych miejscach miasta. Królewski stadion (the Royal Stadium) będzie sercem imprezy zlokalizowanym na Henegouwerplein w centrum miasta. Cztery boiska boczne znajdą się na Afrikaanderplein, Museumpark, Schuttersveld i w Beachclub Rotterdam. Na boiskach bocznych od wtorku do piątku będzie rozgrywany jeden dzień turnieju - wstęp będzie bezpłatny. Z kolei na Stadionie Królewskim zmagania będą trwały od środy do niedzielnego finału, a bilety trafią do sprzedaży w celebrowany w Holandii Dzień Króla, który przypada 27 kwietnia (pre-rejestracja).

Warto przypomnieć, że w 2021 roku w turnieju King of the Court w Hamburgu królewskie tytułu wywalczyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. W otwierającym Crown Series 2023 turnieju w Miami Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zajęły 6. miejsce.

23901c

 Więcej informacji na temat turniejów King of the Court można znaleźć tutaj