SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. PressFocus, 27 marca 2023

PlusLiga: PSG Stal Nysa zagra o medale

PGE Skra Bełchatów nie zagra w fazie play off PlusLigi. Wielokrotni mistrzowie Polski przegrali w poniedziałkowy wieczór z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 19:25, 22:25), ale już po dwóch partiach wiedzieli, że szans na grę o medale nie mają.

W niedzielę PSG Stal Nysa przegrała w Warszawie z Projektem 2:3 i tym samym zakończyła swoje występy w sezonie zasadniczym. Zwycięskie spotkanie z Barkomem-Każany Lwów rozegrała awansem. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego czekali na dzisiejsze rozstrzygnięcie w Bełchatowie. Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył. Świetny mecz rozegrał Karol Butryn, który został MVP.

W fazie play off zagra osiem najlepszych drużyn. Znamy jedną pewną parę - obrońca tytułu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Projekt Warszawa. Nie wiemy jednak, w której z hal odbędą się dwa pierwsze spotkania. W niedzielę w Warszawie Projekt odniósł trzynaste zwycięstwo z rzędu. MVP wybrano Damiana Wojtaszka. Był to 400. mecz tego zawodnika w PlusLidze.

Na pewno w roli gospodarzy fazę play off rozpoczną zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów, Jastrzębskiego Węgla i Aluronu CMC Warty Zawiercie, a w roli gości Trefla Gdańsk, Indykpolu AZS Olsztyn i PSG Stali Nysa. 

Mecze trzydziestej i ostatniej kolejki sezonu zasadniczego rozegrane zostaną od 31 marca do 3 kwietnia. W sobotę 1 kwietnia dojdzie do spotkania półfinalistów Ligi Mistrzów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie Jastrzębski Węgiel.

23895c

Tabela: https://www.plusliga.pl/table.html