SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. wolfdogs.jp / V.League, 9 marca 2023

Kurek vs Kubiak - pokażemy hit V.League

Już w najbliższy weekend w japońskiej V.League Wolfdogs Nagoya z Bartoszem Kurkiem w składzie zmierzy się w dwumeczu z Panasonic Panthers z Michałem Kubiakiem. Przy tej okazji Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio zorganizuje w Nagoi Dzień Polski, a mecz będzie można obejrzeć na naszym Facebooku.

Faza zasadnicza V.League jest w decydującym momencie, bowiem do jej końca każda z drużyn musi rozegrać jeszcze trzy dwumecze. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań w ten weekend - nie tylko z polskiej perspektywy - jest starcie lidera tabeli Wolfdogs Nagoya z piątym zespołem, czyli Panasonic Panthers. Bartosz Kurek i Michał Kubiak staną po przeciwnych stronach siatki w sobotę (11 marca) oraz niedzielę (12 marca) o godzinie 5:00 polskiego czasu.

Dzięki uprzejmości V.League, Polska Siatkówka będzie transmitować oba spotkania na Facebooku (transmisja dostępna wyłącznie na terytorium Polski), a Ambasada RP w Tokio zorganizuje podczas tego wydarzenia swój Dzień Polski.

Wolfdogs Nagoya to wicemistrzowie kraju z ubiegłego sezonu. Mają obecnie na swoim koncie 24 zwycięstwa (przy 6 porażkach), o jedno więcej niż depczące im po piętach Suntory Sunbirds. Z kolei Panasonic Panthers - brązowi medaliści poprzedniej edycji rozgrywek - w ubiegły weekend stracili miejsce w premiowanej awansem do finału czwórce, spadając na 5. miejsce (19 zwycięstw i 11 porażek). Oznacza to, że obie drużyny będą zaciekle walczyć o wygrane w ten weekend. Warto przypomnieć, że w grudniu oba spotkania tych drużyn zakończyły się dopiero po tie-breaku zwycięstwami Wolfdogs.

Liderami obydwu drużyn są reprezentanci Polski - Bartosz Kurek oraz Michał Kubiak. Obecny kapitan naszej reprezentacji jest 4. najlepiej punktującym zawodnikiem w lidze z dorobkiem 597 punktów. Michał Kubiak plasuje się na 7. miejscu, mając na swoim koncie 491 punktów.

Link do wydarzenia na Facebooku: 

Dzień 1. https://fb.me/e/124SlRKym

Dzień 2. https://fb.me/e/109zS1LhG