SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. King of the Court, 10 marca 2023

King Of The Court Miami: Gruszczyńska i Wachowicz wkraczają do gry

Turniej Vodafone Queen and King of the Court w Miami oficjalnie inauguruje sezon 2023 cyklu King of The Court. W nocy z piątku na sobotę do walki w królewskim wyścigu przystąpią Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Wachowicz.

Vodafone Queen and King of the Court w Miami rozpoczął się w czwartek kwalifikacjami, które wyłoniły drużyny dołączające do rozstawionych par w fazie grupowej. Reprezentantki Polski Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Wachowicz zagrają w grupie C. Wśród ich rywalek jest trzykrotna mistrzyni olimpijska - Kerri Walsh Jennings, która wraca do rywalizacji po dwóch latach przerwy z nową partnerką Zaną Muno oraz wicemistrzyni świata - Kanadyjka Brandie Wilkerson, która w ubiegłym roku połączyła siły z Melissą Humana-Parades. W grupie Polek wystąpi również holendersko-szwajcarski duet Wies Bekhuis/Shana Zobrist oraz druga amerykańska para kwalifikantki Katie Horton/Brook Bauer. Grupowy mecz Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Wachowicz zaplanowano o 1:15 polskiego czasu (19:15 EST).

Jeśli Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zakończą swoje grupowe spotkanie w pierwszej trójce, awansują bezpośrednio do półfinałów, które zaplanowano na sobotni wieczór (22:15 i 1:15 czasu polskiego). Wcześniej - również w sobotę - rozgrywane będą playoffy z udziałem par, które zakończyły swoje mecze grupowe na kolejnych miejscach.

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć tutaj. Rozgrywki King of the Court można oglądać za pośrednictwem dedykowanej platformy OTT - https://watch.kingofthecourt.com/

Przypomnijmy, turnieje King of the Court rozgrywane są w zupełnie innym formacie niż regularne mecze siatkówki plażowej. W jednym meczu, który składa się z trzech rund, występuje w sumie pięć zespołów. Jedna strona boiska jest stroną królewską, druga pretendentów. Podczas, gdy dwie pary walczą w danej akcji, pozostałe duety czekają na swoją kolej. Punkty zdobywa się jedynie po stronie królewskiej, ale aby utrzymać się na niej nie można przegrać akcji. Serwuje pretendent i jeśli wygra akcję, para po stronie królewskiej schodzi z boiska, a jego miejsce zajmuje pretendent. Jeśli danej parze nie uda się pokonać pary królewskiej, schodzi z boiska, a w jej miejsce wchodzi kolejna drużyna. Jedna runda trwa 15 minut, cztery zespoły z największą liczbą punktów przechodzą do rundy drugiej, z której do trzeciej rundy przechodzą trzy najlepsze drużyny. Para, która zdobędzie najwięcej punktów w ostatniej rundzie jest zwycięzcą meczu.

23813c