SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. wolfdogs.jp, Santi/LVF, 6 marca 2023

Wieści z zagranicy: Świetne występy Joanny Wołosz i Bartosza Kurka

Miniony weekend był niezwykle udany dla kapitanów reprezentacji Polski. Joanna Wołosz wraz z Imoco Volley triumfowała w polskim starciu na szczycie tabeli z Magdaleną Stysiak i jej Vero Volley Milano. Z kolei Bartosz Kurek poprowadził Wolfdogs Nagoya do kolejnych imponujących zwycięstw.

Serie A Kobiet (Włochy)

Hitem 21. kolejki Serie A było starcie dwóch drużyn z czuba tabeli z Polkami w składzie. Trzecie Vero Volley Milano podejmowało lidera rozgrywek Imoco Volley. W starciu Magdaleny Stysiak i Joanny Wołosz triumfowała nasza kapitan, której zespół wygrał 3:0, a ona sama została wybrana MVP tego spotkania. Rozgrywająca reprezentacji Polski świetnie prowadziła grę, wykorzystując potencjał swoich koleżanek zarówno na skrzydłach, jak i środku. Tym samym jej klub osiągnął 42% w ataku. Mimo niekorzystnego wyniku również Magdalena Stysiak pokazała się z dobrej strony. Polka nie znalazła się w wyjściowym składzie, jednak dając dobre zmiany w pierwszym i drugim secie, to właśnie ona zaczynała trzecią partię w szóstce. Stysiak była najlepiej punktującą zawodniczką Vero Volley z dorobkiem 10 punktów (50% w ataku).

Po niezwykle zaciętym meczu Bartoccini-Fortinfissi Perugia z Moniką Gałkowską w składzie uległo 2-3 Cuneo Granda S. Bernardo. Polka była liderką swojego klubu. I trzeba podkreślić, że mimo porażki z plasującym się wyżej w tabeli Cuneo, Gałkowska ma powody do zadowolenia. Mecz zakończyła z dorobkiem 25 punktów - 20 skutecznych ataków (47% skuteczności w tym elemencie), 4 bloki i 1 as.

Reale Mutua Fenera Chieri Olivi Rożański również musiało przełknąć gorycz porażki, przegrywając 0-3 z wiceliderem tabeli Savino De Bene Scandicci. Nasza zawodniczka pojawiła się na boisku tylko na chwilę.

Także Martyna Grajber i jej koleżanki z Wash4green Pinerolo musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 1-3 z dużo wyżej klasyfikowanym E-Work Busto Arsizio. Jednak nasza przyjmująca pokazała się z bardzo dobrej strony. Polka świetnie spisywała się w przyjęciu (81%!) i zdobyła 10 punktów - w tym jeden zagrywką i jeden blokiem.

Serie A Mężczyźn (Włochy)

We Włoszech po tygodniowej przerwie powróciła rywalizacja w SuperLega z 21. kolejką. Sir Safety Perugia z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie pokonała bez problemu na wyjeździe Gioiella Prisma Taranto, odnosząc swoje 21 zwycięstwo. Semeniuk w meczu zdobył 10 punktów - 7 ataków, 2 asy i 1 blok, odnotowując przy tym 52% w przyjęciu i 47% skuteczności w ataku. Wilfredo Leon pauzował.

Zbigniew Bartman wraz Emma Vilas Aubay Siena zmierzył się z piątym klubem tabeli WithU Verona, przegrywając w trzech setach. Polak zdobył 7 punktów przy 41% skuteczności w ataku.

V.League (Japonia)

Bohaterem minionego weekendu w V.League jest Bartosz Kurek i Wolfdogs Nagoya, którzy dwukrotnie pokonali JT Sanders Hiroshima w trzech setach. Niebagatelną rolę w tym sukcesie miał Bartosz Kurek. Kapitan naszej reprezentacji był liderem zespołu w obydwu spotkaniach. W pierwszym meczu Kurek popisał się 22 skutecznymi atakami (48% w tym elemencie) i jednym asem. Z kolei w niedzielę zapisał na swoim koncie 19 ataków - i aż 63% skuteczności - oraz jeden punktowy blok. Wolfdogs mają obecnie na swoim koncie 24 zwycięstwa, 6 porażek i 68 punktów.

Panasonic Panthers Michała Kubiaka, które obecnie spadło na piąte miejsce w tabeli, w ten weekend mierzyło się z VC Nagano Tridents. W pierwszym spotkaniu zespół Michała Kubiaka triumfował 3-0, ale w drugim przegrał 2-3. W pierwszym spotkaniu Kubiak dał popis siły z pola serwisowego - zapisując na swoim koncie aż 4 asy, dodał do tego też 9 punktów z ataku (56% w tym elemencie), 1 blokiem i 43,3% pozytywnego przyjęcia. W niedzielę Kubiak zdobył 16 punktów atakiem (50% skuteczności), 2 z zagrywki, 3 bloki, a do tego 50% przyjęcia.

A już w najbliższy weekend Bartosz Kurek i Michał Kubiak wraz ze swoimi klubami zmierzą się w bezpośrednim starciu w Nagoi.

Superliga (Brazylia)

Malwina Smarzek przeszła w ostatnich dniach artroskopię kolana i czeka ją kilka tygodni przerwy. Jej powrót spodziewany jest w fazie play-off mistrzostw Brazylii. Pod nieobecność Polki Osasco Voleibol Clube odniosło ósme zwycięstwo z rzędu, pokonując 3-0 ABEL Moda Volei.

Polską Siatkówkę wspierają