SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 15 lutego 2023

Strona www.trenerzypzps.pl zaprezentowana

- Długa i mozolna praca zakończyła się sukcesem. Dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy do niego przyczynili się a przede wszystkim Wydziałowi Szkolenia – powiedział Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

7 lutego 2023 r. Minister Sportu i Turystyki obwieścił w Monitorze Polskim włączenie kwalifikacji rynkowej Planowanie i realizacja procesu treningowego w piłce siatkowejTrener klasy II piłki siatkowej „Volleyball Coach” do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. W środę w siedzibie PZPS została zaprezentowana mediom strona internetowa  www.trenerzypzps.pl

- Medale biorą się z jakości szkolenia. Wiedza, a następnie praca trenera jest pochodną tego jak on się uczył, jak dochodził do swoich umiejętności . Strona internetowa ma służyć podnoszeniu jakości przyszłej pracy trenerów, dochodzenia do mistrzostwa  – powiedział Alojzy Świderek, Dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki.

Polski Związek Piłki Siatkowej  współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Instytutem Badań Edukacyjnych oraz Instytutem Sportu, którego przedstawiciele byli obecni na spotkaniu.

- Zintegrowany System Kwalifikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej ma ogromne zalety, a jego fundamentalną kwestią jest edukacja oraz jej jakość. Wskazuje m.in. drogi dojścia do umiejętności jakie chcielibyśmy, żeby trenerzy posiadali. Jest skierowana m.in. do obecnych zawodniczek oraz zawodników, nauczycieli wychowania fizycznego. Jasno pokazujemy czego oczekujemy. W swoim kształceniu mogą korzystać z bogatej oferty zawartej na stronie internetowej www.trenerzypzps.pl  - powiedział Maciej Tauber, lider projektu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Instytucie Badań Edukacyjnych, nauczyciel akademicki.

Już niebawem trenerzy z tytułem Trenera piłki siatkowej PZPS będą mogli pracować w całej Europie, nie martwiąc się o potwierdzanie swoich kompetencji. Kwalifikacja otrzymała piąty poziom Polskiej Ramy Kwalifikacji - PRK 5, który jest tożsamy z poziomem uznawanym w krajach Unii Europejskiej.

Egzaminy na Trenera PZPS zdali m.in. Michał Winiarski i Daniel Pliński, byli znakomici zawodnicy, a obecnie trenerzy pracujący w klubach PlusLigi.

Historia_projektu_kwalifikacje_trenerskie_PZPS.png