SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 28 czerwca 2022

Reprezentacji Polski U18 drugi raz pokonała Brazylię

Reprezentacja Polski siatkarzy U18 w drugim sparingu wysoko pokonała rówieśników z Brazylii. - Zagraliśmy lepiej niż dzień wcześniej - podkreśla Maciej Bartodziejski, trener kadry.

Mecze towarzyskie z Brazylią w Żyrardowie są ostatnim sprawdzianem formy reprezentantów przed mistrzostwami Europy w Gruzji. Z inicjatywą rozegrania sparingów wyszli nasi rywale, doceniające sukcesy odnoszone przez młodzieżowe reprezentacje Polski. W poniedziałek Polacy wygrali 4:0, ale przeciwnicy zmuszeni byli wyjść na boisko kilka godzin po podróży, więc mieli prawi być zmęczeni. - Więcej powie nam drugi mecz - mówił trener Bartodziejski. 

Okazało się, że polscy 18-latkowie mają większe umiejętności od rówieśników z Brazylii. Dominacja polskiej drużyny była bardzo duża, a rywale w żadnym z setów nie zdołali zdobyć więcej niż 20 punktów. Bartodziejski podkreśla, że jego podopieczni zaprezentowali się lepiej niż w poniedziałkowym spotkaniu. - Mecze były z kibicami, przed rozpoczęciem odegrane były hymny, może to w poniedziałek trochę zdeprymowało chłopaków. We wtorek wyrównana gra toczyła się mniej więcej do ósmego punktu, później już była nasza dominacja - opowiada Bartodziejski. Szkoleniowcy umówili się, że jeśli spotkanie zakończy się wynikiem 3:0, zostanie rozegrany jeszcze jeden set.

Trzeci sparing zostanie rozegrany w środę o godzinie 18, także w Żyrardowie.

Polska - Brazylia 4:0 (25:15, 25:20, 25:13, 25:20)

Polska: Szpernalowski, Potrykus, Nowak, Patecki, Chaciński, Gołębiowski, Granieczny (libero) oraz Kubacki (libero), Becker, Nowik, Rybak, Serewis, Brzostowicz, Urbańczyk