SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

3 czerwca 2020

Gramy o medale – wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, prywatne muzeum siatkarskie Volley Bajka oraz Polski Związek Piłki Siatkowej informują, że w Muzeum Sportu i Turystyki w Galerii Północnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 można już bezpośrednio obejrzeć wystawę „Gramy o medale”.

Do tej pory ekspozycja, która oficjalnie została otwarta już w marcu, ze względu na pandemię koronawirusa była dostępna dla zwiedzających wyłącznie wirtualnie, w ramach akcji #MuzeumOnline.

Wystawa „Gramy o medale” została przygotowana przez Volley Bajkę wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Pozwoli ona zwiedzającym odbyć sentymentalną podróż po ponad 90-letnim szlaku wyznaczanym zarówno przez kolejne sukcesy polskiej siatkówki na najważniejszych imprezach (igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy), jak też niezapominane wydarzenia oraz ludzi, którzy kreowali wspaniałą historię tej dyscypliny w naszym kraju.

Na ekspozycji można obejrzeć zarówno zbiór trofeów wywalczonych przez siatkarki i siatkarzy w biało-czerwonych barwach w prestiżowych turniejach międzynarodowych,  jak również pamiątkowe medale oraz stroje, w których na przestrzeni lat występowały nasze drużyny. Puchary za zdobycie mistrzostwa świata w roku 1974 oraz w 2014 i 2018, medale olimpijskie z Tokio (1964), Meksyku (1968) i Montrealu (1976), a także koszulki z tych igrzysk – to tylko niektóre z największych atrakcji wystawy. Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Siatkarskiego Muzeum Volley Bajka, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia siedziby Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie i zobaczenia na żywo wystawy „Gramy o medale”!

Przeżyjmy to jeszcze raz, bo naprawdę warto!

Wczoraj siatkarskie trofea podziwiał Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Wystawa jest czynna dla zwiedzających od 18 maja.