SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, 3 listopada 2017

Wspomnienie o Arkadiuszu Gołasiu – w środę w Ostrołęce premiera książki

Wspomnienie o Arkadiuszu Gołasiu – w środę w Ostrołęce premiera książki

Rodzina, przyjaciele oraz autor biografii Arkadiusza Gołasia będą wspominać tego siatkarza 8 listopada w Ostrołęce. Spotkanie, będące zarazem oficjalną premierą książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”, odbędzie się szkole podstawowej, do której uczęszczał były reprezentant Polski. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

To już ostatnie dni przed ukazaniem się na rynku biografii tragicznie zmarłego siatkarza. Książka „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” na półki w księgarniach nakładem Wydawnictwa SQN trafi
8 listopada. Tego samego dnia w rodzinnej miejscowości byłego reprezentanta Polski – Ostrołęce – odbędzie się spotkanie z kibicami. Bliscy, przyjaciele oraz autor biografii opowiedzą o Arku. Będzie można także nabyć książkę w promocyjnej cenie 30 zł.

Premiera książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” – 8 listopada (środa) godz. 18.00

Szkoła podstawowa nr 5 w Ostrołęce (ul. gen. Józefa Hallera 12)

Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami: https://www.facebook.com/events/887689664740806/

Wstęp na spotkanie jest wolny.

O książce:

Biografia Arka Gołasia napisana we współpracy z rodziną i bliskimi.

Zwyczajny, skromny chłopak. Tak mówili o nim ci, którzy kiedykolwiek spotkali go na swojej drodze. I choć przyjaciele i znajomi wiedzieli, że potrafił także dobrze się zabawić, a w złości rozbić telefon o ścianę, wszyscy pozostawali zgodni co do jednego: był jednym z największych talentów w historii polskiej siatkówki.

Tragiczny wypadek na autostradzie w Austrii sprawił, że marzenia 24-letniego Arkadiusza Gołasia w jednym momencie zostały brutalnie przerwane – niespełna dwa miesiące po ślubie z Agnieszką i osiem dni po zakończeniu mistrzostw Europy, w których z reprezentacją Polski zajął piąte miejsce…

Piotr Bąk postanowił zadbać o to, by pamięć o tym wyjątkowym siatkarzu nigdy się nie zatarła. Rozmawiając z jego siostrą, rodzicami, trenerami, kolegami z internatu, klubów i reprezentacji Polski, stworzył niezwykle osobisty portret Arka Gołasia – wielkiego sportowca i człowieka.

Ta książka nie jest kolejną zwykłą biografią. To piękny hołd oddany komuś, kto siatkówce poświęcił się bez reszty. I do dziś pozostał w sercach kibiców z całej Polski.

Książce patronuje Polski Związek Piłki Siatkowej

14616 plakat spotkanie