SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Marek Bykowski, 29 kwietnia 2013

I Ogólnopolskie Turnieje Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zainaugurowano w piątek 26 kwietnia w krakowskim Gimnazjum nr 46 Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych.

I Ogólnopolskie Turnieje Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zainaugurowano w piątek 26 kwietnia w krakowskim Gimnazjum nr 46 Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych. Na dwóch boiskach rozegrano turniej półfinałowy dziewcząt z udziałem reprezentacji województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i łódzkiego. W skład zespołów wchodziły dzieci z klas I i II gimnazjów, z których wszystkie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na boisku. Celem turnieju było wyłonienie talentów, które w kolejnym etapie rozgrywek będą tworzyły reprezentację regionu uczestniczącą w finałowym turnieju w miesiącu czerwcu 2013 roku. Swój potencjał i umiejętności młodzież miała okazję zaprezentować nie tylko na boisku ale również w czasie specjalnych testów przeprowadzonych w I dniu turnieju. W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli między innymi Andrzej Lemek – sekretarz generalny PZPS, Zbigniew Krzyżanowski – szef szkolenia S.O.S. oraz pani Dyrektor Dorota Petlic z Gimnazjum nr 46. Z pucharem za zwycięstwo drużynowe wyjechała reprezentacja województwa podkarpackiego, która pokonała w meczu finałowym 2:1 dziewczęta z województwa łódzkiego. 

W niedzielę  w tej samej szkole zakończył się turniej chłopców, w którym największy potencjał zaprezentowała młodzież z województwa świętokrzyskiego wygrywając w najważniejszym meczu z reprezentacją Podkarpacia 2:1 a w decydującym secie 26:24. Zajmując drugie miejsce uczniowie z Podkarpacia potwierdzili dobrą pracę z młodzieżowym zapleczem aktualnej stolicy polskiej siatkówki. 

Gimnazjaliści z województwa mazowieckiego oraz z warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego  spotkali się w dniach 27 i 28 kwietnia na turnieju w Olsztynie. Rozgrywanie meczy w historycznej dla naszej siatkówki hali Urania było dużym przeżyciem dla wszystkich zespołów. Turniej zakończył się zwycięstwem faworytów jakim byli reprezentanci województwa mazowieckiego. Pozostałe turnieje regionalne rozegrane zostaną w maju w Malborku, Wegrowie i Częstochowie. 

Na każdym z turniejów wybrana została kadra szerokiej reprezentacji regionów, z której powołania otrzyma po 12 uczennic i uczniów na finałowy Turniej Talentów S.O.S. rozgrywany w miesiącu czerwcu w Częstochowie.