SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG/Informacja prasowa, 8 lutego 2017

SnowVolley wraca po dwóch latach. Siatkarskie zmagania na śniegu odbędą się w Wiśle i Białce Tatrzańskiej.

SnowVolley wraca po dwóch latach. Siatkarskie zmagania na śniegu odbędą się w Wiśle i Białce Tatrzańskiej.

Ta odmiana siatkówki plażowej zrodziła się w Austrii w 2009 roku. Pierwszy polski turniej odbył się w marcu 2015 roku. Miłośnicy tej dyscypliny mimo zimna rywalizowali w Rzykach, niedaleko Andrychowa. Rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego SnowVolley powraca w tym roku.

- Już sama nazwa turniejów wzbudza ciekawość. Często spotykam się z pytaniami, jak to grają w siatkówkę na śniegu. Na bosaka i w krótkich spodenkach? Nie jest im zimno?  Dlatego też organizujemy SnowVolley. Chcemy pokazać kibicom, co to za dyscyplina ­– tłumaczy organizator turniejów, właściciel firmy BDB Event, Marcin Strządała. - Przy odrobinie mrozu dodamy garść dobrej muzyki oraz dużo uśmiechu i świetnej atmosfery, a to zapowiada nam naprawdę fajną mieszankę. I wbrew temu co mogłoby się wydawać, zawodnicy nie będą grali śnieżkami – przygotujemy dla nich piłki.

SnowVolley 2017 Plakat

Dwa turnieje zaplanowane na 2017 otrzymały patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po raz pierwszy rozgrywane będą jako Puchar Polski w siatkówce na śniegu. Pierwszy z nich odbędzie się na Placu Hoffa w Wiśle w dniach 18-19 lutego. Na drugi pasjonaci siatkówki przeniosą się 4-5 marca na Kotelnicę Białczańską w Białce Tatrzańskiej. W obu miastach odbędą się zmagania kobiet i mężczyzn. Oprócz siatkarskiej rywalizacji organizator zapewnia sporo atrakcji i świetnej zabawy dla kibiców.

Siatkówka na śniegu niewiele różni się od plażowej odmiany tej dyscypliny. Zawodnicy rywalizują parami według tych samych zasad co latem. Uchylając rąbka tajemnicy, nie grają boso, tylko w piłkarskich korkach. Resztę najlepiej sprawdzić samemu w Wiśle i Białce Tatrzańskiej i poznać pierwszych triumfatorów Pucharu Polski w siatkówce na śniegu.

Puchar Polski SnowVolley 2017:

18-19 lutego – Wisła, plac Hoffa
4-5 marca – Białka Tatrzańska, Kotelnica

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/snowvolleypolska/

SnowVolley 2017 FACEBOOK