SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. Volleyball World, 5 lutego 2023

Beach Pro Tour Elite16 - Doha: Łosiak/Bryl na 4. miejscu

Bartosz Łosiak i Michał Bryl zajmują 4. miejsce w turnieju Beach Pro Tour Elite16 - Doha, który oficjalnie otworzył sezon 2023. Biało-Czerwoni w meczu o brąz przegrali 2:0 (22:20, 22:20) po zaciętej walce z Włochami - Alexem Ranghieri i Adrianem Carambulą. W wielkim finale, podobnie jak tydzień temu, triumfowali Norwegowie Anders Mol i Christian Sørum.

Niespełna dwie godziny po półfinałowym starciu, Michał Bryl i Bartosz Łosiak wrócili na boisko, aby walczyć o brązowe medale. Rywalem Biało-Czerwonych był włoski duet Ranghieri/Carambula, który kilka godzin wcześniej uległ parze Mol/Sorum. Polacy i Włosi spotkali się już w tym sezonie w fazie grupowej ubiegłotygodniowego turnieju finałowego, wówczas nasi reprezentanci wygrali w trzech setach.

Mecz był zacięty od samego początku. Chociaż bardzo mądrą grą Michał Bryl i Bartosz Łosiak zdołali odskoczyć na dwa punkty przewagi przy wyniku 9:7, to Włosi szybko odrobili straty. Sytuacja ta powtórzyła się kilka wymian później. Ranghieri bardzo dobrze spisywał się w bloku, utrudniając ofensywną grę Biało-Czerwonych. Po zaciętej wymianie punkt za punkt w decydującej fazie seta to Polacy jako pierwsi mieli szansę zamknąć partię otwarcia. Jednak nie zdołali jej wykorzystać, Ranghieri świetnym atakiem doprowadził do remisu, a następnie serwując asa i zaliczając kolejną świetną kontrę, Włosi rozstrzygnęli seta na swoją korzyść.

Druga partia była niemniej wyrównana. Carambula utrudniał przyjęcie naszym zawodnikom, serwując słynne skyballe. Dodatkowo po naszych zawodnikach coraz bardziej było widać zmęczenie i zapewne przez to nie najlepiej funkcjonował również blok - w całym spotkaniu naszej drużynie nie udało zdobyć się tym elementem żadnego punktu. Michał Bryl i Bartosz Łosiak robili, co mogli, aby powstrzymać Włochów i szybko odrabiali straty, ale to Włosi byli przeważnie na prowadzeniu. Potężny atak Bryla pozwolił naszej parze obronić pierwszą piłkę meczową, ale chwilę później Ranghieri dał kolejny pokaz siły. Perfekcyjny atak, a następnie as serwisowy zamknęły spotkanie wynikiem 22:20. Warto podkreślić, że w całym spotkaniu Ranghieri zapisał na swoim koncie aż 24 punkty i jest najlepiej punktującym zawodnikiem tego turnieju z dorobkiem 141 punktów.

23692d

W całym spotkaniu Michał Bryl zdobył 17 punktów, a Bartosz Łosiak 14. Obaj nasi reprezentanci zaserwowali po jednym asie. 

Przypomnijmy w ostatnich dniach Bartosz Łosiak i Michał Bryl rozegrali dwanaście spotkań, wygrywając dziewięć z nich. Biało-Czerwoni pokonali m.in. wicemistrzów świata i wiceliderów światowego rankingu, pokazując, że są w świetnej dyspozycji i do Polski wracają ze srebrnymi medali Beach Pro Tour Finals i 4. miejscem w otwierającym sezon turnieju Elite16.

23692e

Wyniki meczów Bartosza Łosiaka i Michała Bryla w Beach Pro Tour Elite16 - Doha
Łosiak/Bryl - Saymon/Vinicius 2:0 (21:12, 21:16)
Vitor Felipe/Renato - Łosiak/Bryl 2:1 (21:18, 24:26, 15:13)
Łosiak/Bryl - Ehlers/Wickler 2:1 (21:13, 12:21, 15:8)
Brouwer/Meeuwsen - Bryl/Łosiak 0:2 (18:21, 19:21)
Ahman/Hellvig - Łosiak/Bryl 0:2 (21:16, 21:18)
Łosiak/Bryl - Ranghieri/Carambula 0:2 (20:22, 20:22)

W wielkim finale, którego sędzią głównym była Agnieszka Myszkowska, Anders Mol i Christian Sorum wygrali w dwóch setach z Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigiem. Złote medale w rywalizacji pań zdobyły Holenderki Katja Stam i Raisa Schoon, które pokonały Szwajcarki Ninę Brunner i Tanję Huberli. Na najniższym stopniu podium stanęły Australijki Taliqua Clancy i Mariafe Artacho del Solar.

Wyniki meczów medalowych Beach Pro Tour Elite16 - Doha
Mecz o brąz (K) Clancy/Mariafe - Anastasija/Tina 2:1 (12:21, 21:15, 15:10)
Mecz o brąz (M) Łosiak/Bryl - Ranghieri/Carambula 0:2 (20:22, 20:22)
Mecz o złoto (K) Stam/Schoon - Brunner/Huberli 2:1 (20:22, 21:14, 15:11)
Mecz o złoto (M) Mol/Sorum - Ahman/Hellvig 2:0 (21:19, 21:19)

Więcej informacji można znaleźć na stronie turnieju.

  • 2
  • 1
  • 13
  • 0
  • 0