SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

16 listopada 2022

Już dziś losowanie CEV EuroVolley 2023 - na jakich zasadach?

Już dziś o 17:00 w Palazzo Reale w Neapolu we Włoszech odbędzie się losowanie CEV EuroVolley 2023. Poza kanałami społecznościowymi Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej transmisje z wydarzenia będzie można zobaczyć w Polsacie Sport News, na Polsat Box Go i na Polsatsport.pl.

Po 24 reprezentacje narodowe każdej płci dowiedzą się dzisiaj, z kim zmierzą się następnego lata w drodze po tytuł mistrzów kontynentu. Każdy z krajów - uczestników EuroVolley'a zdobył możliwość udziału w turnieju albo będąc jednym z gospodarzy, albo poprzez pozycję zajmowaną w klasyfikacji końcowej EuroVolley 2021, lub też przechodząc przez wcześniejsze kwalifikacje.

Mistrzostwa Europy mężczyzn odbędą się we Włoszech, Izraelu, Bułgarii oraz Macedonii Północnej. Turniej rozpocznie się 28 sierpnia 2023 roku, a zakończy 16 września. Kobiety zaś będą rywalizować na parkietach w Niemczech, Estonii, Belgii i właśnie we Włoszech. Zawody potrwają od 15 sierpnia do 3 września 20223 roku.

W toku losowania wymienione wyżej  kraje-gospodarze zostaną umieszczone na czele każdej z czterech grup. Następnie do każdego z nich dołączy jeden wybrany w ramach przywileju gospodarza kraj -  ujawnione podczas ceremonii losowania.

Po tym wstępnym przypisaniu wylosowanych zostanie 16 pozostałych krajów, aż do uzyskania kompletu w postaci sześciu drużyn w każdej z czterech grup. Taka sama procedura dotyczy zarówno losowania kobiet, jak i mężczyzn. Krótki film z objaśnieniami (w j. angielskim) dołączamy poniżej:

  • 6
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0