SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 14 listopada 2022

VNL 2023 - gdzie i kiedy zagramy?

Siatkarska Liga Narodów powróci w 2023 roku, a kibice poznali już harmonogram i gospodarzy rundy wstępnej rozgrywek. Po raz kolejny faza ta będzie podzielona na trzy kolejki – po trzy tygodnie rozgrywek, naprzemiennie dla męskiej, jak i żeńskiej odsłony VNL.

Pierwszy tydzień rundy wstępnej rozpocznie się dla siatkarek między 30 maja a 4 czerwca w Ankarze (Turcja) i Nagoi (Japonia), natomiast mężczyźni rozpoczną zmagania między 6 a 11 czerwca w Ottawie (Kanada) i także w Nagoi.

Drugi tydzień rozgrywek kobiet potrwa od 13 do 18 czerwca w Hongkongu (Chiny) i Brasilii (Brazylia), a dwa dni później siatkarze rozegrają swoją kolejkę w Rotterdamie (Holandia) i Orleanie (Francji).

Ostatni tydzień gry siatkarek rozpoczyna się 27 czerwca i potrwa do 2 lipca w Suwon (Korea) i Bangkoku (Tajlandia). Mężczyźni swoje mecze zagrają w Anaheim (Kalifornia, USA) i Pasay (Filipiny).

Terminarze grup, w których zagrają reprezentacje Polski prezentujemy poniżej:

Harmonogram VNL2023 WOMEN

Harmonogram VNL2023 WOMEN

Finały VNL odbędą się w dniach 12-16 lipca dla kobiet, a rywalizacja mężczyzn odbędzie się w dniach 19-23 lipca. Miasta-gospodarze finałów VNL zostaną ogłoszone niebawem.

  • 74
  • 3
  • 16
  • 4
  • 13