SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

jb, Angelika Knopek, Fot. Piotr Sumara, volleyballworld.com, 7 września 2022

Mistrzostwa świata 2022. Poznaliśmy pierwszych półfinalistów

Mecz Włochy - Francja w Lublanie rozpocznie ćwierćfinały mistrzostw świata siatkarzy. Zamknie tę fazę rywalizacja Polski ze Stanami Zjednoczonymi.

Program ćwierćfinałów:

Środa:

Lublana, Włochy - Francja 3:2 (24:26, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12)

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw świata nie zabrakło emocji, zespoły wyszły na boisko w pełni skoncentrowane, przez co już w pierwszym secie walka toczyła się na przewagi. Ostatecznie to Francuzi rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść, jednak w drugiej odsłonie to Włosi byli stroną dominującą. W secie trzecim Les Bleus bardzo długo odrabiali straty, lecz w końcówce skończyli kluczowe piłki, dzięki czemu ponownie objęli prowadzenie w meczu. Obecni mistrzowie Europy nie złożyli broni i odnieśli zwycięstwo w partii czwartej, po czym spektakularnie rozpoczęli tie-breaka, od początku odskakując Francuzom na kilka punktów. Mistrzowie olimpijscy nie byli w stanie zniwelować tej straty, przez co pożegnali się z turniejem na etapie ćwierćfinału. 

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Lublana: Słowenia - Ukraina 3:1 (18:25, 24:26, 25:19, 25:23)

Nie było kolejnej niespodzianki w Lublanie. Reprezentacja Ukrainy znakomicie zaczęła mecz ze Słowenią, ale im dłużej trwała gra, tym dopingowani przez ponad 11 tys. kibiców gospodarze spisywali się lepiej. Mecz był wyrównany, jednak końcówki setów - od drugiego do czwartego - należały do Słoweńców. Bardzo dobrze grał Klemen Cebulj, a niezłą zmianę dał Rok Mozić, który zastąpił nieskutecznego Toncka Sterna. Trener Gheorghe Cretu po przegranej pierwszej partii zmienił też rozgrywającego. W ukraińskiej drużynie doskonale zaprezentował się Ołeh Płotnicki, zdobywca aż 30 punktów. Tym razem jednak nie miał wsparcia u pozostałych skrzydłowych. Awans do półfinału to dla Słowenii to największy sukces w historii jej występów w mistrzostwach świata.

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Czwartek

Godzina 17:30. Gliwice: Brazylia - Argentyna

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Godzina 21. Gliwice: Polska - USA

Centrum meczowe: punkty, statystyki, składy

Polską Siatkówkę wspierają

  • 5
  • 2
  • 18
  • 1
  • 1