SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 29 sierpnia 2022

Mistrzostwa świata 2022. "Wolę grać ze Stanami Zjednoczonymi niż z Meksykiem"

Reprezentanci Polski oceniają mecz z Meksykiem, lecz nie ukrywają, że czekają już na wtorkową rywalizację ze Stanami Zjednoczonymi.

Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji Polski

- Wcale nie jest łatwo grać z takimi zespołami jak Meksyk. To, co na pewno cieszy, że mogli zagrać zawodnicy inni, niż ci z podstawowej szóstki. Mogli poczuć tę halę i atmosferę mistrzostw świata. Reprezentacja Meksyku nie miała nic do stracenia, wyszła na to spotkanie skoncentrowana i pokazała parę ciekawych akcji.  Ci zawodnicy nie mają aż tak dobrych warunków fizycznych, więc muszą wykorzystywać inne elementy. Na pewno gra przed wspaniałą polską publicznością przyniosła im wiele radości. 

Bartosz Kwolek, przyjmujący reprezentacji Polski

- Meksykanie mają ciekawy pomysł na siatkówkę: to niewysocy zawodnicy, ale bardzo skoczni. Gra pod presją, że na pewno wygramy to spotkanie, dla mnie wcale nie jest taka fajna. Wole zdecydowanie grać z drużynami, kiedy tej presji nie ma i czekam dlatego na mecz ze Stanami Zjednoczonymi, jak zresztą każdy w naszej drużynie. To będzie mecz o pierwsze miejsce w grupie. Nie kalkulujemy, co nam się bardziej opłaca, tylko skupiamy się na przygotowaniu do tego meczu. Całą taktykę zostawiamy naszemu sztabowi szkoleniowemu.

Tomasz Fornal, przyjmujący reprezentacji Polski

- Meksyk to nie jest zespół z czołówki rankingu światowego. Cieszy nas jednak fakt, że mogliśmy zagrać w tym spotkaniu, wprowadzić na parkiet pozytywną atmosferę i oczywiście zaprezentować się polskiej publiczności. Myślę, że wszyscy którzy dostali dziś taką okazję, fajnie się zaprezentowali. Ja sam staram się szybko zapominać o meczach, w których mamy jakieś problemy, ale to nie był mecz dzisiejszy. Na pewno jednak wolałbym mieć takie dobre wejście w meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, albo z inną, lepszą sportowo. Mam nadzieje, że w wtorek rozegramy dobry mecz, znacznie lepszy niż na Lidze Narodów w Bolonii. Mieliśmy sporo czasu na przygotowania, dobrze przepracowaliśmy ten czas na zgrupowaniu w Spale, a rezultatem będzie nasza dobra gra w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 12
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0