SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk, Fot. Piotr Sumara/Justyna Matjas, 28 sierpnia 2022

Kiedy Kamilowi Semeniukowi zaczyna drżeć ręka?

Po pierwszej serii meczów mistrzostw świata siatkarzy 2022 w indywidualnych rankingach z Polaków najwyżej jest Kamil Semeniuk.

Przed nami druga runda spotkań w w fazie grupowej siatkarskiego mundialu. Aż 10 zakończyło się zwycięstwami 3:0, choć nie wszystkie były jednostronne. Ostatni set meczu Włochów z Kanadyjczykami zakończył się wynikiem 39:37, a w spotkaniu Francuzów z Niemcami druga i trzecia partią zakończyła się grą na przewagi. W drugiej podopieczni Michała Winiarskiego prowadzili 23:16, by przegrać 26:28! Dwa spotkania - Brazylii z Kubą i Iranu z Argentyną - rozstrzygnęły się dopiero po tie-breakach.

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to najwięcej punktów zdobył Wallace Souza - 24 w pięciosetówce z Kubą. Holender Nimir Abdel-Aziz zapisał o trzy mniej w trzech setach spotkania z Egiptem. Trzeci jest Milad Ebadipour - 21 z Argentyną. Najskuteczniejszy z polskich siatkarzy - Sameniuk - ma na koncie 16 punktów.

Trzech siatkarzy miało w pierwszym meczu mistrzostw po pięć asów: Semeniuk, Słoweniec Toncek Stern i Turek Burak Gungor. O jeden mniej zaliczyli: Bartosz Kurek, Earvin Ngapeth i Marko Podrascanin.W bloku absolutnym liderem jest argentyński środkowy Augustin Loser, który zatrzymał aż osiem ataków Irańczyków. Po cztery razy zrobili to Brazylijczycy Flavio i Lucas, Tunezyjczykl Omar Agrebi i Włosi - Daniele Lavia i Gianluca Galassi. Najlepsi z Polaków - Mateusz Bieniek i Jakub Kochanowski - mają na koncie po trzy punktowe bloki.

RELACJA Z MECZU POLSKA - BUŁGARIA

Niesamowitym wyczynem popisał się Kamil Semeniuk, który w spotkaniu z Bułgarią zdobył cztery kolejne punkty zagrywką, trafiając praktycznie w ten sam punkt boiska. Oto, co polski skrzydłowy mówi o swojej serii: - Tak się złożyło, że ważna była nie sama siła zagrywki, ale umiejscowienie piłki przy linii kilka razy z rzędu. Jestem szczęśliwy, że udało się tak regularnie zagrywać w tę samą strefę. Mimo że jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami i ten element trenujemy, to  nie jest łatwo w trakcie spotkania kilka razy uderzyć w tę samą strefę. Mamy ćwiczenia, w których musimy zagrywać w określoną strefę i nie jest to wycinek metr na metr, lecz większy obszar. Czasami zdarza się, że któryś z nas zaserwuje dwa razy w to samo miejsce i wtedy jest wszyscy wokół pytają, czy za trzecim razem też się uda, czy to przypadek. Mnie udało się to zrobić na meczu reprezentacji w trakcie dużej imprezy i bardzo się cieszę - opowiadał były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Dodał też, że kiedy słyszy skandowanie kibiców "Kamil Semeniuk, Kamil Semeniuk", zaczyna mu drżeć ręka, bo chce zaserwować jeszcze lepiej. Jak widać było w spotkaniu z Bułgarią, doskonale potrafi się skoncentrować.

Drugim przeciwnikiem Polski w mistrzostwach świata 2022 będzie w Katowicach Meksyk (niedziela, godzina 20:30).

ROZKŁAD NIEDZIELNYCH MECZÓW W MISTRZOSTWACH ŚWIATAROZKŁAD NIEDZIELNYCH MECZÓW W MISTRZOSTWACH ŚWIATA

  • 3
  • 0
  • 19
  • 0
  • 0