SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Bajorek, Fot. Piotr Sumara, 27 sierpnia 2022

Mistrzostwa świata 2022. Kamil Semeniuk: "Wiedzieliśmy, że to jest nasz dzień"

W pierwszym meczu mistrzostw świata 2022 reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Bułgarię 3:0. Oto komentarzy siatkarzy po tym spotkaniu.

POLSKA ROZBIŁA BUŁGARIĘ

Na otwarcie turnieju rozegraliście bardzo dobry mecz.

Kamil Semeniuk: Myślę, że tak i wynik każdego z nas zadawala. Chyba nikt się nie spodziewał, że w pierwszym secie będziemy aż tak dominować. Na pewno fantastyczną robotę zrobiła nasza najlepsza na świecie publiczność, a Bułgarów ten entuzjazm mógł trochę zestresować. Grali nerwowo, popełniali proste błędy, a my po prostu graliśmy swoją siatkówkę. Chwała nam za to, że utrzymaliśmy koncentrację praktycznie do końca, bo czasem tak jest, że jeżeli wygrywa się łatwo pierwszego seta, to później rywal może grać już tylko lepiej. Dlatego staraliśmy się utrzymać tę grę z pierwszego seta i pewnie wygraliśmy to spotkanie 3:0

Kiedy poczuliście że macie ten mecz pod pełną kontrolą ? 

- Od samego początku mieliśmy  przeczucie, że dziś jest to nasz dobry dzień. Czasem jednak takie myślenie jest zgubne i trzeba tą myśl wypierać z głowy. Musimy być maksymalnie skoncentrowani na boisku, tak żebyśmy seriami nie tracili punktów. Dzisiaj też były takie momenty... Dlatego trzeba być czujnym, mimo tego, że czasami wygrywa się sety dość pewnie. 

W trzecim secie twoje cztery kolejne asy dodały drużynie skrzydeł w trudniejszym momencie…

- Całkiem możliwe. Dzięki tej serii odskoczyliśmy Bułgarom. Ja po prostu zrobiłem swoją robotę na zagrywce, dokładnie tak jak to robię na treningach. Jestem zadowolony, że w w tym momencie piłka leciała dokładnie tam, gdzie chciałem. Widocznie była na tyle trudna do przyjęcia, że udało się kilka asów serwisowych z rzędu.

Siatkarze o meczu Polski z Bułgarią

Marcin Janusz, rozgrywający reprezentacji Polski:

- To jest dopiero początek turnieju i nie ma co wpadać w huraoptymizm. Ale dobrze się stało, że wygraliśmy to spotkanie. Dziś cechował nas spokój. Trener reagował bardzo mądrze na każdą sytuacją na boisku. Dodatkowo, jesteśmy grupą, która oprócz paru debiutantów na tak dużym turnieju, ma kliku zawodników, którzy grali już pod tak dużą presją i dobrze z niej wychodziliśmy. Jako rozgrywający mam do dyspozycji dobrych siatkarzy, z których umiejętności chętnie korzystam.

Mateusz Poręba, środkowy reprezentacji Polski, debiutant w mistrzostwach świata

- Początek jest zawsze ciężki i cieszę się, że nasza gra była na tyle dobra, że wygraliśmy to spotkanie. Oczywiście, zawsze można wyciągnąć jakieś minusy, ale to jest pierwszy mecz turnieju, na przetarcie. Wyszliśmy pełną para na ten mecz, potem wkradło się lekkie rozluźnienie, ale cieszę się, że przełamaliśmy te trudne chwile i wygraliśmy całe spotkanie 3:0.

Cwetan Sokołow, kapitan reprezentacji Bułgarii

- To był trudny mecz dla dla naszego zespołu. Polska drużyna jest jedną z najlepszych na świecie i zawsze musimy być skoncentrowani, kiedy gramy z takim zespołem. Dziś to ewidentne nie był nasz dzień. Teraz musimy myśleć o następnych spotkaniach. Nasz cel, to grać coraz lepiej z meczu na mecz. Nasz zespół jest stosunkowo młody i potrzebuje ogrania na dużym turnieju.

  • 14
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0