SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

polsatsport.pl, fot. Piotr Sumara, CEV, 28 kwietnia 2021

Wilfredo Leon zdominował rywali

Rosyjscy siatkarze wzięli udział w ankiecie, w której wybierali między innymi najlepszego zawodnika, trenera, rozczarowanie sezonu, czy wreszcie najlepszego siatkarza świata. W tej kategorii konkurencję zdominował reprezentant Polski Wilfredo Leon, nie dając najmniejszych szans rywalom.

Po zakończeniu sezonu rosyjskiej Superligi 55 zawodników zostało anonimowo przepytanych na temat kluczowych siatkarskich kwestii. W głosowaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich 14 klubów (minimalnie trzech, maksymalnie pięciu z danej drużyny).

Wśród "laureatów" nie zabrakło nazwisk bliskich sercom polskich kibiców. Najlepszym siatkarzem świata zdaniem rosyjskich zawodników jest Wilfredo Leon. I choć przyjmujący nie zanotował jeszcze istotnych sukcesów w barwach Sir Safety Perugia, wspomnienia tego, jak dominował w Rosji, są wciąż świeże. Kubańczyk z Zenitem Kazań wywalczył cztery mistrzostwa i Puchary kraju i tyle samo złotych medali Ligi Mistrzów.

Leon uzyskał 40% głosów! Drugi Osmany Juantorena zdobył tylko cztery głosy przy 22 reprezentanta Polski.

W zestawieniu nie zabrakło również Vitala Heynena, który - mimo świeżego rozstania z Perugią - zajął czwarte miejsce w zestawieniu najlepszych trenerów świata.

Trzech siatkarzy doceniło z kolei PlusLigę, jako najlepszą ligę świata. Tu bezkonkurencyjna była jednak Superliga, która zdobyła 70% głosów. Na drugim miejscu uplasowała się włoska Serie A1.

  • 2
  • 0
  • 4
  • 0
  • 1