SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, fot. CEV, 23 marca 2021

LM: ZAKSy mały-wielki krok do finału

O krok od finału CEV Ligi Mistrzów 2021 jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak duży to krok dowiemy się w środowy wieczór, kiedy to kędzierzynianie podejmą na swoim parkiecie Zenit Kazań. Początek spotkania o 18.

Ośmiokrotni mistrzowie Polski w tym sezonie w krajowych rozgrywkach nie mieli większych problemów, a w europejskich już kilkukrotnie pokazywali swoją siłę, doświadczenie i umiejętność gry pod presją. Czy tak samo będzie w rewanżowym spotkaniu z Zenitem? Pierwszy mecz w Rosji nie był łatwy. ZAKSA w dwóch pierwszych setach grała na zwolnionych obrotach, a gospodarze bez skrupułów wykorzystali swoją siłę w ataku – w pierwszej partii ich skuteczność w tym elemencie wyniosła ponad 70%. Swoje doświadczenie i odporność psychiczną Polacy pokazali w trzeciej partii, wygrywając ją na przewagi i broniąc dwie piłki meczowe, by w kolejnym secie odwrócić karty i przejąć inicjatywę w ofensywie. Po stronie gospodarzy nienajgorzej spisał się Bartosz Bednorz, ale świetny występ Kamila Semeniuka, przy wsparciu Łukasza Kaczmarka i Aleksandra Śliwki doprowadziły do tie-breaka, w którym drużyna Nikoli Grbicia udowodniła, że jest zespołem kompletnym. Nie przestraszyli się początkowej presji przeciwników, a w kluczowych momentach nerwami ze stali i skutecznymi blokami popisał się Jakub Kochanowski i to ZAKSA przed rewanżem ma przewagę własnej hali i wygranej –  Zenit musi postawić wszystko na jedną kartę, a kędzierzynianie nie mogą stracić koncentracji. W meczach ćwierćfinałowych z faworyzowanym Cucine Lube Civitanova nie pokazali strachu, za to wykorzystali wszystkie swoje atuty i potknięcia rywali. Oby w środowy wieczór po raz kolejny mieli powód do świętowania, a wraz z nimi cała sportowa Polska.

Transmisja meczu w Polsacie Sport oraz na ipla.tv.

Pierwszy mecz półfinałowy 18.03.2021

Zenit Kazań - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:22, 27:29, 22:25, 14:16)

Zenit Kazań: Butko 3, Ngapeth 17, Wolwicz 9, Michajłow 23, Bednorz 16, Wołkow 11, Gołubiew (libero) - Surmaczewski, Zemczeniok. Trener: Władymir Alekno.
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Smith 3, Toniutti 1, Śliwka 17, Kochanowski 13, Kaczmarek 22, Semeniuk 26, Zatorski (libero) - Rejno 3, Kluth, Prokopczuk. Trener: Nikola Grbić.

  • 11
  • 1
  • 9
  • 0
  • 0