SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EP, fot. CEV, 12 lutego 2021

Losowanie LM: Znamy pary 1/4 finału!

W Luksemburgu rozlosowano pary ćwierćfinałowe tegorocznej edycji CEV Ligi Mistrzów. W rywalizacji udział wezmą trzy polskie kluby i pięć zespołów z Polakami w składzie.

Drużyny podzielono na dwa koszyki. W pierwszym cztery najlepsze, które wygrały w swoich grupach, natomiast w drugim piąty zespół z pierwszego miejsca z najgorszym bilansem oraz trzy z drugich miejsc. W przypadku, gdyby dwa zespoły już ze sobą grały w grupie, pary zostały zamienione i tak się stało - PGE Skrze Bełchatów wylosowano ZAKSę i kędzierzynian przesunięto do drugiej pary.

Grupa Azoty Chemik Police wylosował jedne z faworytek rozgrywek, VakifBank Stambuł. W innej parze spotkają się Magdaleną Stysiak z Joanną Wołosz w starciu Savino Del Bene Scandicci z Imoco Volley Conegliano. Malwina Smarzek i jej Igor Gorgonzola Novara zagrają z Fenerbahce Opet Stambuł.

W rywalizacji panów czekają nas hitowe mecze polskich ekip. PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Zenitem Kazań, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie walkę o półfinał z Cucine Lube Civitanova. Co ciekawe dla Bartosza Bednorza grającego w Rosji będzie to powrót na bełchatowski parkiet, a wraz z włoskim zespołem do Kędzierzyna przyjedzie były szkoleniowiec ZAKSy, Ferdinando di Giorgi.

Pary 1/4 finału CEV Ligi Mistrzyń:

Fenerbahce Opet Stambuł (Turcja) - Igor Gorgonzola Novara (Włochy)

Savino Del Bene Scandicci (Włochy) - Imoco Volley Conegliano (Włochy)

Grupa Azoty Chemik Police (Polska) - VakifBank Stambuł (Turcja)

Unet e-work Busto Arsizio (Włochy) - Eczacibasi Stambuł (Turcja)

Pary 1/4 finału CEV Ligi Mistrzów:

PGE Skra Bełchatów (Polska) - Zenit Kazań (Rosja)

Cucine Lube Civitanova (Włochy) - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska)

Berlin Recycling Volleys (Niemcy) - Itas Trentino (Włochy)

Leo Shoes Modena (Włochy) - SIR Safety Perugia (Włochy)

  • 10
  • 3
  • 9
  • 2
  • 1