SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar, fot. CEV, 9 lutego 2021

LM: Knack Roeselare - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3

Verva Warszawa Orlen Paliwa nadal pozostaje w grze o awans do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów. Stołeczna drużyna pokonała Knack Roeselare w czterech setach, a najlepszym zawodnikiem spotkania był Piotr Nowakowski (18 punktów, 86% skut. w ataku)

Warszawianie rozpoczęli mecz nieźle, ale wynik oscylował z początku wokół remisu. W połowie partii Belgowie odskoczyli, wykorzystując błędy rywali i budując swoją przewagę. Dobrze w ataku prezentowali się Hendrik Tuerlinckx i Rune Fasteland, a w polskim zespole brakowało ognia.

Drugiego seta w wyjściowej szóstce rozpoczął Bartosz Kwolek, który miał pociągnąć grę Vervy. Przyjmujący reprezentacji Polski wspomógł ofensywę i blok zespołu, ale cały czas wynik był zbliżony. Dobra seria na zagrywce Michała Superlaka pozwoliła Warszawie objąć przewagę na 16:13. Stołeczna drużyna uspokoiła swoją grę, Igor Grobelny poprawił swoje statystyki i chwilę później remisowała już z Knackiem Roeselare 1:1.

Od mocnego, sześciopunktowego prowadzenia rozpoczęła Verva, wyraźnie deprymując belgijski zespół. Polacy zdecydowanie poprawili się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, wykorzystując w pełni możliwości swoich siatkarzy, a Roeselare popełniało sporo błędów czując presję rywali. W końcówce podopieczni trenera Andrei Anastasiego zwolnili trochę rękę, zepsuli kilka zagrywek i Knack odrobił pięć punktów z dziesięciu różnicy. Chwilowy przestój zmotywował Warszawę i Andrzej Wrona zakończył seta atakiem ze środka przy 25:20.

W czwartej partii wydawało się, że Belgowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, ale polski zespół wyciągnął wnioski z pierwszego seta i nie pozwolił przeciwnikom na zbytnie rozpędzenie się. Verva miała problem z utrzymaniem czteropunktowej przewagi, trochę niepokoju wkradło się w akcje drużyny i o czas poprosił Andrea Anastasi przy 17:16. Polacy odnaleźli siły, mocno zaatakował Nowakowski, a dwa błędy odgwizdano belgijskim graczom. Mecz zakończył blokiem Piotr Nowakowski, który w całym meczu zdobył 18 punktów, pczy 86-procentowej skuteczności w ataku. Jutro Warszawianie zagrają z Leo Shoes Modena.

Knack Roeselare - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 18:25)

Knack Roeselare: Tuerlinckx, D'Hulst, Coolman, Verhanneman, Desmet, Fasteland, Deroey (libero) - Ahyi, Depovere, Van Schie, Fragkos.

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Wrona, Nowakowski, Superlak, Trinidad, Grobelny, Szalpuk, Wojtaszek (libero) - Kwolek.

Statystyki meczowe: https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39363

  • 2
  • 2
  • 18
  • 0
  • 0