SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: FIVB, 9 lutego 2021

Reprezentant Tygodnia: Karol Kłos

W ostatnich dniach mieliśmy prawdziwy urodzaj świetnych występów naszych kadrowiczów i naprawdę wielu z nich zasłużyło na to, by znaleźć się w naszym cotygodniowym zestawieniu. Niestety mogliśmy wyróżnić tylko kilku. Tytuł Reprezentanta Tygodnia trafił w ręce Karola Kłosa.

1. Karol Kłos w meczu przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki

Dwa ostatnie mecze PGE Skry Bełchatów przyniosły komplet zwycięstw „żółto-czarnych”, a przede wszystkim naprawdę rewelacyjną grę Karola Kłosa. Środkowy reprezentacji Polski szczególnie dobrze zaprezentował się w starciu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zdobywając w tym meczu 12 punktów, przy 100-procentowej skuteczności w ataku (!). Dodatkowo, mistrz świata 2014 pięć razy zatrzymał na siatce rywali i posłał w ich stronę punktową zagrywkę. Za swój występ odebrał nagrodę MVP.

Statystyki Karola Kłosa (PGE Skra Bełchatów) przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki: 12 punktów, 100% skuteczności w ataku, 5 punktowych bloków, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka, nagroda MVP

20173a 1

2. Bartosz Kurek w meczach przeciwko JT Thunders Hiroszima

Bartosz Kurek z meczu na meczu potwierdza, że nie istnieją dla niego żadne limity. Nie tak dawno pisaliśmy, że atakujący reprezentacji Polski przekroczył w Japonii granicę 60 punktów zdobytych w jeden weekend, a już dziś możemy poinformować o kolejnym rekordzie naszego reprezentanta, który w dwumeczu z JT Thunders Hiroszima zapisał na swoim koncie aż 72 „oczka”. Mistrz świata 2018 prezentuje także bardzo wysokie statystyki w ataku i znakomicie spisuje się w bloku, potwierdzając swoje kluczowe miejsce w składzie „Wilków” z Nagoi. 

Statystyki Bartosza Kurka (WolfDogs Nagoya):

w pierwszym meczu przeciwko JT Thunders Hiroszima: 40 punktów, 52% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 1 punktowa zagrywka

w drugim meczu JT Thunders Hiroszima: 32 punkty, 61% skuteczności w ataku, 4 punktowe bloki

3. Łukasz Kaczmarek w meczu przeciwko Asseco Resovii Rzeszów

W naszym zestawieniu znalazł się też Łukasz Kaczmarek, który imponował formą przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. Nasz kadrowicz zdobył łącznie 22 punkty, przy 81-procentowej skuteczności w ataku, kończąc 17 z 21 piłek. Dodatkowo dwukrotnie punktował w polu serwisowym i trzy razy skutecznie zablokował przeciwników. Trudno się więc dziwić, że tak dobra gra została nagrodzona statuetką dla najbardziej wartościowego zawodnika spotkania.

Statystyki Łukasza Kaczmarka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) przeciwko Asseco Resovii Rzeszów: 22 punkty, 81% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki, 3 wybloki, 2 punktowe zagrywki, nagroda MVP

4. Norbert Huber w meczu przeciwko Cerradowi Czarnym Radom

Dyspozycja, jaką popisał się Norbert Huber przeciwko Cerradowi Czarnym Radom pozwoliła kolejnemu środkowemu PGE Skry Bełchatów znaleźć się w wyróżnionym przez nas gronie. Blokujący kadry Polski w meczu z radomianami zdobył w sumie 15 punktów, a z 13 wykonanych przez niego ataków, nie skończył zaledwie jednego. Do swojego dorobku dołożył także jedno „oczko” bezpośrednio z zagrywki i dwa spełnione bloki. 

Statystyki Norberta Hubera (PGE Skra Bełchatów) przeciwko Cerradowi Czarnym Radom: 15 punktów, 92% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki, 2 wybloki, 1 punktowa zagrywka

5. Michał Gierżot w meczu przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki

W naszym zestawieniu nie sposób nie uwzględnić świetnego występu przyjmującego reprezentacji Polski juniorów Michała Gierżota, który dostał szansę gry w pełnym wymiarze, w przerzedzonym covidem i kolejną kwarantanną Jastrzębskim Węglu. Młody siatkarz tę okazję w pełni wykorzystał i potwierdził swoją wartość. W meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki zdobył 12 punktów, przy prawie 70-procentowej skuteczności w ataku. Ponadto raz zatrzymał rywali blokiem, a za dobrą grę odebrał w pełni zasłużenie statuetkę MVP.   

Statystyki Michała Gierżota (Jastrzębski Węgiel) przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki: 12 punktów, 69% skuteczności w ataku, 57% pozytywnego przyjęcia, 1 punktowy blok, 2 wybloki, nagroda MVP.

Do wyróżnienia: Na uwagę zasługują także inni młodzi gracze, w tym kolejny przedstawiciel kadry juniorów – Karol Urbanowicz. Środkowy Trefla Gdańsk w wygranym 3:1 meczu z GKSem Katowice zdobył w sumie 10 punktów, kończąc 70% ataków i stawiając 3 skuteczne bloki. Po raz kolejny dobry mecz zagrał także Mateusz Poręba – środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. Młody siatkarz w spotkaniu z gdańszczanami zdobył 13 punktów, w tym aż 5 „oczek” blokiem.

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 10
  • 2
  • 14
  • 0
  • 0