SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. CEV, 13 września 2023

ME Mężczyzn: przed nami decydujące starcia

- Forma polskich siatkarzy rośnie w mistrzostwach Europy z każdym meczem i na tym można oprzeć optymizm przed decydującymi spotkaniami - w półfinale ze Słowenią i ewentualnym finałem - mówi mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski. Dodał on, że w ćwierćfinale Polska wygrała 3:1 z zawsze groźną Serbią po twardym, pełnym męskiej walki meczu i nasz zespół wyszedł z niej zwycięsko.

Włodzimierz Sadalski podkreślił, że reprezemtacja Polski dysponuje szeroką gamą atutów, a najważniejszym z nich jest mocny i szeroki skład. - Nikola Grbić ma na każdej pozycji wysokiej klasy zmienników. Takich środkowych może nam pozazdrościć każdy trener. W gronie przyjmujących mamy znakomitych graczy. W meczu z Serbią bardzo dobrą zmianę dał Kamil Semeniuk - podkreślił Włodzimierz Sadalski.

W mistrzostwach Europy czekają nas decydujące starcia. Najlepsza czwórka drużyn - Francja, Polska, Słowenia i Włochy - przeniosła się do Rzymu, gdzie w czwartek odbędą się półfinały, a w sobotę mecze o medale.

Polska zagra ze Słowenią. Historia spotkań tych zespołów w ostatnich latach przemawia na korzyść rywali. - Historia nie wychodzi na boisko i nie gra. Słowenia jest trudnym rywalem, ale na pewno leży w zasięgu naszych możliwości. Mecz w Rzymie jest najlepszym momentem, żeby odczarować historię - powiedział.

Warto przypomnieć, że w półfinałach mistrzostw Europy zagra taka sama czwórka drużyn jak w ostatnim Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który rozegrano w sierpniu w Krakowie. W turnieju zwyciężyli Włosi.

Czempionat rozgrywany jest od 28 sierpnia do 16 września w czterech krajach - Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej oraz Izraelu. W dwóch ostatnich odbyły się tylko mecze fazy grupowej. W turnieju wystartowały 24 reprezentacje, które podzielono na cztery grupy. Awans do fazy pucharowej uzyskały po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup.

Tytułu mistrzów Europy bronią Włosi. Dwa lata temu Polacy prowadzeni przez Vitala Heynena zdobyli brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Serbię 3:0.

Pary półfinałowe ME siatkarzy 2023:
czwartek
Polska – Słowenia 18:00
Francja – Włochy 21:15 
Polską Siatkówkę wspierają

  • 7
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0