SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 14 września 2010

Trener Jerzy Matlak powołał Izbelę Bełcik, Krystynę Strasz, Klaudię Kaczorowską i Zuzannę Efimienko do kadry Polski na mistrzostwa świata, które na przełomie października i listopada rozegrane zostaną w Japonii.

Trener Jerzy Matlak powołał Izbelę Bełcik, Krystynę Strasz, Klaudię Kaczorowską i Zuzannę Efimienko do kadry Polski na mistrzostwa świata, które na przełomie października i listopada rozegrane zostaną w Japonii.
- Wymienione zawodniczki będą trenować w klubach i w razie potrzeby zostaną dołączone do kadry, która obecnie jest na zgrupowaniu w szczyrku. Umiejętności całej czwórki są mi doskonale znane. Z Izabelą Bełcik rozmawiałem m.in. w Gdyni. Wyjaśniliśmy wówczas dlaczego wcześniej nie była powoływana. Izabela Bełcik jest bardzo mądrą dziewczyną i jak tylko będę jej w przyszłości potrzebował w reprezentacji, to na pewno mogę na nią liczyć - powiedział Jerzy Matlak.

W poniedziałek w Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry polskich siatkarek. W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Szczyrk o godzinie 18.00 było piętnaście zawodniczek, które rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata w Japonii. Wieczorem odbył się pierwszy trening, a na zajęciach były m.in. Aleksandra Jagieło i Małgorzata Glinka-Mogentale.

Reprezentacja Polski od piątku do niedzieli zagra Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w katowickim Spodku. Na miejsce rywalizacji przyjedzie bezpośrednio ze Szczyrku. W turnieju oprócz Polek udział wezmą reprezentacje Serbii, Chorwacji i Czech. Z kolei w dniach 25-26 września w Legionowie brązowe medalistki ME 2009 zagrają dwa sparingi z Urałoczką Jekaterynburg.

19-osobowa kadra Polski na mistrzostwa świata:
1. Mariola Zenik
2. Karolina Kosek
3. Agnieszka Bednarek-Kasza
4. Berenika Okuniewska
5. Katarzyna Zaroślińska
6. Joanna Staniucha-Szczurek
7. Anna Werblińska
8. Milena Sadurek
9. Paulina Maj
10. Katarzyna Gajgał
11. Joanna Kaczor
12. Małgorzata Glinka-Mogentale
13. Aleksandra Jagieło
14. Joanna Wołosz
15. Maja Tokarska
16. Izabela Bełcik
17. Krystyna Strasz
18. Klaudia Kaczorowska
19. Zuzanna Efimienko

  • 1
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52