SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 13 września 2010

W Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry polskich siatkarek. W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS o godzinie 18.00 było piętnaście zawodniczek, które rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata w Japonii.

W Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry polskich siatkarek. W miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Szczyrk o godzinie 18.00 było piętnaście zawodniczek, które rozpoczęły przygotowania do mistrzostw świata w Japonii. Wieczorem odbył się pierwszy trening, a na zajęciach były m.in. Aleksandra Jagieło i Małgorzata Glinka-Mogentale.

Polski zespół w sierpniu grał turniejach World Grand Prix i w finałowych zawodach tego cyklu w chińskim Ningbo. Kadrowiczki po powrocie do Polski nie miały zbyt wiele wolnego. Większość wróciła do swoich klubów, gdzie normalnie trenowała. Do kadry wróciły Aleksandra Jagieło oraz po dwuletniej przerwie Małgorzata Glinka-Mogentale. - Jeszcze przed miesiącem temat Małgorzaty Glinki w kadrze był abstrakcją. Latem była z nami na zgrupowaniu. Trenowała też z Legionovią. Myślę, że te sześć tygodni jakie nam zostały do mistrzostw świata, wystarczą żeby fizycznie była przygotowana - powiedział trener reprezentacji Polski Jerzy Matlak..

Reprezentacja Polski od piątku do niedzieli zagra Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej w katowickim Spodku. Na miejsce rywalizacji przyjedzie bezpośrednio ze Szczyrku. W turnieju oprócz Polek udział wezmą reprezentacje Serbii, Chorwacji i Czech. Z kolei w dniach 25-26 września w Legionowie brązowe medalistki ME 2009 zagrają dwa sparingi z Urałoczką Jekaterynburg. Ten rosyjski zespół, jeden z najsłynniejszych w historii klubowej siatkówki, ma we wrześniu również w planie mecze w Białymstoku.

Na zgrupowanie trener powołał następujące zawodniczki:
1 Zenik Mariola
2 Kosek Karolina
3 Bednarek-Kasza Agnieszka
4 Okuniewska Berenika
5 Zaroślińska Katarzyna
6 Staniucha-Szczurek Joanna
7 Werblińska Anna
8 Sadurek Milena
9 Maj Paulina
10 Gajgał Katarzyna
11 Kaczor Joanna
12 Glinka-Mogentale Małgorzata
13 Jagieło Aleksandra
14 Wołosz Joanna
15 Tokarska Maja

  • 1
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52