SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 13 września 2010

Poznaliśmy uczestników mistrzostw Europy w 2011 roku. Gospodarzem czempionatu kobiet będą Włochy i Serbia, a mężczyzn Austria i Czechy.

Poznaliśmy uczestników mistrzostw Europy w 2011 roku. Gospodarzem czempionatu kobiet będą Włochy i Serbia, a mężczyzn Austria i Czechy. Baraże mężczyzn wygrały zespoły Belgii, Estonii i Turcji. Odpadł mistrz Europy z 2007 roku Hiszpania oraz uczestnik tegorocznej Ligi Światowej Holandia. Ci ostatni w konfrontacji z Estonią wygrali tylko jednego seta w dwóch meczach.

W barażach do mistrzostw Europy kobiet wygrały rywalizację Francja, Chorwacja i oraz Izrael. Chorwatki zagrają od 17 do 19 września w Memoriale Agaty Mróz w Katowicach. Izrael ostatni raz w finałach mistrzostw Europy występował w 1971 roku. Prowadzi ten zespół Arie Sellinger. Jego podopieczne walczyły w barażu z Białorusią. W Mińsku przegrały 2:3, przed własną publicznością odrobiły straty. Mecz oglądało 1500 widzów. - Arie urodził w Krakowie, ja w Brześciu. Obu nas łączy Polska - mówił na zgrupowaniu w Szczyrku trener Białorusinek Nikołaj Karpol. Dodawał, że ciężko będzie ograć "chytrego lisa, ale postaram się." Jednak to siatkarki z Izraela i ich trener cieszyły się z wywalczenia awansu.

W Czechach turniej mężczyzn rozegrany zostanie w Pradze i Karlovych Varach. Losowanie zaplanowano na 21 października. Polskie zespoły zapewniły awans w czasie poprzednich czempionatów zajmując trzecie (kobiety, Łódź) i pierwsze miejsce (mężczyźni, Izmir).
 
Uczestnicy mistrzostw Europy w 2011
 
Mężczyźni: Czechy, Austria, Polska, Francja, Bułgaria, Rosja, Serbia, Słowenia, Finlandia, Słowacja, Niemcy, Włochy, Portugalia, Belgia, Estonia, Turcja.
Kobiety: Serbia, Włochy, Holandia, Polska, Niemcy, Rosja, Turcja, Czechy, Azerbejdżan, Ukraina, Hiszpania, Rumunia, Bułgaria, Francja, Izrael, Chorwacja

  • 1
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52