SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 4 kwietnia 2023

Reprezentanci Tygodnia: Bartosz Bednorz i Agnieszka Korneluk

W tym tygodniu nasze wybory nie mogły być inne – Bartosz Bednorz i Agnieszka Korneluk to nasi nowi Reprezentanci Tygodnia!

Reprezentant Tygodnia: Bartosz Bednorz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

To już drugi tydzień z rzędu w którym Bartosz Bednorz, znalazł się na czele naszego rankingu, a to tylko potwierdza jego znakomitą formę, którą w pełnym wydaniu mogliśmy oglądać podczas pierwszego półfinału Ligi Mistrzów. Przyjmujący reprezentacji Polski był wiodącą postacią starcia z Sir Safety Susa Perugią i miał ogromny wpływ na tak korzystny dla ZAKSY wynik meczu. W czterosetowym spotkaniu zdobył 23 punkty, przy niemal 60-procentowej skuteczności. Dodatkowo zapisał na koncie 3 skuteczne bloki.

2. Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

Równie kluczową postacią w drugim półfinale Ligi Mistrzów był Tomasz Fornal, który poprowadził Jastrzębski Węgiel do zwycięstwa 3:1 nad Halkbankiem Ankarą. Nasz kadrowicz punktował 18 razy, atakując z blisko 50-procentową skutecznością. Ponadto przyjął 32 zagrywki i zanotował jeden skuteczny blok. W spotkaniu rewanżowym jastrzębianie zagrają na własnym terenie, a do awansu do finału, podobnie z resztą jak kędzierzynianie, potrzebują dwóch setów.

3. Norbert Huber (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Oba zespoły, tak zacięcie walczące w Lidze Mistrzów, miały okazję spotkać się na ligowym podwórku i w tym starciu lepsi okazali się kędzierzynianie, którzy triumfowali nad Ślązakami 3:1. Bardzo dobry mecz zagrał Norbert Huber, który atakował z 57-procentową skutecznością. Środkowy ZAKSY trzykrotnie, skutecznym blokiem zatrzymał jastrzębian oraz raz punktował w polu serwisowym.

Reprezentantka Tygodnia: Agnieszka Korneluk (Grupa Azoty Chemik Police)

Miniony weekend przyniósł nam zmagania TAURON Pucharu Polski Kobiet. Rozgrywki po raz dziesiąty wygrał Chemik Police. W zespole wielokrotnego mistrza kraju znakomicie spisywała się Agnieszka Korneluk, która błyszczała zarówno w półfinale, jak i finale turnieju. W pierwszym ze spotkań zdobyła łącznie 17 punktów, w tym aż siedem w bloku. Dodatkowo skończyła 10 z 15 ataków. W bezpośrednim meczu o puchar środkowa reprezentacji Polski zanotowała aż 19 „oczek” (w tym pięć blokiem) i blisko 80-procentową skuteczność w ofensywie.  

2. Zuzanna Górecka (ŁKS Commercecon Łódź)

Dobre występy w ubiegłym tygodniu ma za sobą również Zuzanna Górecka, która najpierw, na zakończenie fazy zasadniczej TAURON Ligi, sięgnęła po nagrodę MVP a potem zagrała bardzo dobre spotkanie półfinałowe Pucharu Polski. W ligowych derbach Łodzi zdobyła 19 punktów, a kilka dni później ten sam wynik powtórzyła w Nysie, tym razem przeciwko zespołowi z Rzeszowa. W obu tych meczach mogła pochwalić się wysoką skutecznością w ataku.  

3. Aleksandra Szczygłowska (Developres BELLA DOLINA Rzeszów)

Przydatność dla swojej drużyny potwierdziła też Aleksandra Szczygłowska, która najpierw walnie przyczyniła się do wygranej Developresu BELLA DOLINA Rzeszów nad Grupą Azoty Chemikiem Police w ostatnim meczu rundy zasadniczej (68% dokładności), a w sobotę zagrała niezwykle pewnie w półfinale Pucharu Polski w Nysie, dobrze radząc sobie z zagrywkami posyłanymi przez siatkarki ŁKSu (56%). Trudno się więc dziwić, że libero reprezentacji Polski znalazła się w gronie najlepszych zawodniczek mistrzostw Polski wybranych przez TAURON Ligę.  

Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0