SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 28 marca 2023

Reprezentanci Tygodnia: Bartosz Bednorz i Martyna Łukasik

Tym razem różnice pomiędzy pierwszym a drugim miejscem w obu kategoriach były minimalne! Ostatecznie tytuły Reprezentantów Tygodnia trafiły do Bartosza Bednorza i Martyny Łukasik.

Reprezentant Tygodnia: Bartosz Bednorz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ubiegłym tygodniu skupiała się tylko na rozgrywkach ligowych, które coraz bardziej przybliżają się do decydującej fazy. W weekend rozegrano przedostatnią kolejkę fazy zasadniczej, a kędzierzynianie spotkali się z GKSem Katowice. W szybkim, trzysetowym meczu Bartosz Bednorz zdobył 21 punktów, przy blisko 70-procentowej skuteczności w ataku. Przyjmujący bardzo dobrze radził sobie też z odbiorem zagrywek, a przede wszystkim błyszczał w polu serwisowym posyłając aż pięć asów. Całość uzupełnił dwoma punktowymi blokami.

2. Maciej Muzaj (Asseco Resovia Rzeszów)

W całości udany tydzień ma za sobą Maciej Muzaj, który najpierw zagrał rewelacyjnie w zaległym meczu z Jastrzębskim Węglem, a potem pokazał równie wysoką dyspozycję przeciwko Treflowi Gdańsk. W pierwszym ze starć atakujący Resovii zdobył 24 punkty, natomiast w drugim dołożył do swojego dorobku dwa „oczka” więcej. W obu meczach atakował z 54-procentową skutecznością, jednak przeciwko gdańszczanom błyszczał dodatkowo w bloku (5 punktów).

3. Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn)

Dobrą formą popisał się też Karol Butryn, którego Indykpol AZS Olsztyn wygrał 3:0 z PGE Skrą Bełchatów. Atakujący warmińskiego klubu zdobył w sumie 20 punktów i atakował z ponad 50-procenoteą skutecznością. Nie próżnował również w polu serwisowym (3 punkty) i na siatce, gdzie dwukrotnie zatrzymał rywali blokiem.

*Do wyróżnienia: Michał Szalacha

Udany mecz ma za sobą także Michał Szalacha (Aluron CMC Warta Zawiercie), który w meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki punktował 11 razy, notując prawie 80% skuteczności w ataku.

Reprezentantka Tygodnia: Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)

Martyna Łukasik może być ogromnie zadowolonego ze swojego występu przeciwko liderowi tabeli – ŁKS Commerceconowi Łódź. Przyjmująca Chemika spisała się świetnie zarówno w ofensywie, jak i defensywie, będąc niezwykle pewnym punktem swojego zespołu. Łącznie, w trakcie pięciu setów, przyjęła 41 zagrywek oraz skończyła 17 z 35 ataków. W jej bardzo dobrych statystykach znalazły się także cztery asy serwisowe i jeden punktowy blok.

2. Magdalena Stysiak (Vero Volley Milano)

Magdalena Stysiak w meczu przeciwko Igor Gorgonzoli Novara potwierdziła, że warto na nią stawiać! Atakująca reprezentacji Polski pojawiła się na boisku w pierwszym secie, zmieniając słabo grającą Jordan Thompson, i poprowadziła swój zespół do wygranej. W całym meczu zdobyła 24 punkty i skończyła blisko 60% piłek, dokładając po jednym punkcie w bloku i na zagrywce. Zwycięstwo ma dodatkowy smak, ponieważ klub z Novary prowadzi Stefano Lavarini – trener Biało-Czerwonych.

3. Anna Obiała (Developres BELLA DOLINA Rzeszów)

Nasze zestawienie zamyka Anna Obiała, która w meczu z Energą MKS Kalisz zdobyła 11 punktów. Środkowa Developresu BELLA DOLINA Rzeszów postraszyła też rywalki w polu serwisowym, zdobywając w nim aż trzy bezpośrednie punkty. Całość uzupełniła skutecznym blokiem.

*Do wyróżnienia: Naszą uwagę w miniony weekend przykuła także Paulina Damaske, która w meczu z UNI Opole zdobyła 27 punktów i skończyła ponad połowę z rozegranych jej piłek.  

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 12
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0